Erdoğan Bastı İmzayı 'İş Tamam'

8075 izlenme
Reklamlar
Sözcü gazetesi yazarı Aytunç Erkin, “İktidara yakın bazı gazetelerin Ankara temsilcileri bazı bakanlıkların danışmanları ya da bakan yardımcıları tarafından aranıp ‘Şu askerleri, şu yargı mensuplarını parlatmayın. Çünkü bunlar ulusalcıdır’ deniliyor” şeklinde konuştu. Aytunç Erkin, canlı yayında şu ifadeleri kullandı:

‘BUNLAR ULUSALCI’
“İktidara yakın bazı gazetelerin Ankara temsilcileri bazı bakanlıkların danışmanları ya da bakan yardımcıları tarafından aranıp “Şu askerleri, şu yargı mensuplarını parlatmayın. Çünkü bunlar ulusalcıdır” deniliyor. 10-15 günlük mesele bu. Bunu herkes biliyor. Bu arayanların çocukların FETÖ’nün otellerinde bile kaldılar. Bunlar zaman içinde çıkacak.” 

TEĞMEN ÇELEBİ TEPKİLİ
"CHP İzmir Milletvkeili PM üyesi Mehmet Ali Çelebi de atama kararına tepki gösteren isimlerden. Sosyal medyada hesabından konuyla ilgili bir açıklama yayımlayan Çelebi şu ifadeleri kullandı:
‘ÇOK VAHİM’
"Libya antlaşmasının mimarı, Mavi Vatan konseptinin yaratıcılarından, fetöcülerin ve Yunanlıların hedefindeki Tümamiral Cihat Yaycı’nın atama kararı çok vahimdir, düşündürücüdür. Unutulmasın Mavi Vatan Misak-I Millinin denizlerdeki karşılığıdır.”

İYİ PARTİ TEPKİLİ
"İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray da karara tepki gösterdi. Çıray, "FETÖMETRE kriterleri ile Deniz Kuvvetleri başta olmak üzere TSK bünyesinde binlerce FETÖ üyesini ortaya çıkaran, en son “mavi vatan” kavramıyla Akdeniz’i yeniden Türkiye’nin gündemine sokan D. Kuvvetleri Kurmay Başkanı Tümamiral Cihat Yaycı" pasif göreve atandı" ifadelerini kullandı.

SARIZEYBEK ‘SİYASİ TUZAK’
Emekli Albay Erdal Sarızeybek son yazdığı ‘Usta’nın Göremediği Siyasi Tuzak’ adlı kitabında 15 Temmuz sürecini ele aldı ve şu soruya cevap aradı ‘Soru şu: 15 Temmuz kalkışması kime ne fayda sağladı’. Sarızeybek’in kitabında konuyla ilgili bölüm şöyle;

‘HEDEF TÜRK ORDUSU’
“Bu kalkışmanın Türk Ordusuna bir fayda sağlamadığı kesin. Türk Milletine de bir fayda sağlamadığı kesin. Peki ya ABD ve İsrail? Elbette bu ikiliye hem de büyük fayda sağladı. Türkiye’yi hedef almış BOP gibi, Büyük İsrail projeler karşısında en büyük engel olarak görülen Türk Ordusuna yakın tarihinin en ağır darbesi vuruldu üstelik kendi içinden! Bu noktada ortaya çıkıp ‘hedef Türk Ordusu değildi’ diyenler de var ama… “

‘EN BÜYÜK ZARARI GÖREN TÜRK ORDUSU’
“Türk Ordusu kendi içine sızdırılmış kripto hücreleri eliyle sırtından hançerlenecek, ağır yara alacak daha tedavi bile edilemeden apar topar Suriye’ye gönderilecek.15 Temmuz sonrasında da mevcut anayasal sistem içerisindeki ağırlıklı yerini kaybedecek. Devlet protokolünde Cumhurbaşkanı, Meclis Başkanı eski adıyla Başbakan’dan sonra gelen en itibarlı 4’ncü sırayı kaybedip Milli Savunma Bakanlığına bağlanacak. En büyük asayiş, istihbarat ve özel harekat gücü olan Jandarmayı kaybedecek, atama gücünü kaybedecek. Milli Güvenlik Kurulundaki ağırlıklı pozisyonunu kaybedecek."

 KİMİN ZARAR GÖRDÜĞÜ AÇIK'
"Öte yanda ta Osmanlı’dan gelen tarihi askeri okulları kapatılacak, hastaneleri kapatılacak, tersaneleri satılacak, kışla arazileri satılacak, daha ne sayarsınız sayın… ve şimdi siz çıkıp ‘hedef Türk Ordusu değildi’ diyeceksiniz, hiç akla yatar mı bu? Bu noktada söyleyebileceğim tek bir söz var, o da şu; bir” komploda asıl zararı gören kimse hedef odur ve dünyanın her yerinde de böyledir, hiç değişmez!

‘İKTİDAR SORUMLU’
“Öte yanda… Siz siyasi iktidar olarak bu cemaati el üstünde tutacaksınız. Türkçe olimpiyatları deyip yerel yönetimler eliyle destekleyeceksiniz. ‘Hocaefendi, muhterem Hocaefendi’ diyerek cemaatinin liderini sanki İslamiyet son bulmuş, yeni bir din doğmuş, sanki o da bu dinin yeni dini lideriymiş gibi masum halka örnek göstereceksiniz. "

'BERABER YÜRÜDÜLER'
"Bu Cemaate gösterdiğiniz sıra dışı ilginin bir sonucu olarak, ihalelerden tutun ticarete, okullardan tutun dershanelere, esnaftan tutun devlet kadrolarına giden yolun bu Cemaatten geçtiği algısını kamuoyunda yaratacaksınız. Sizin yaptığınız tüm bu iş ve eylemlerden dolayı güç kazanan bu Cemaatin lideri orduya ve devlete komplo kuracak. Sonra siz ortaya çıkıp ‘Allah da millet de affetsin’ diyerek kendinizi sorumluluktan sıyıracaksınız ama millet yargılanacak, öyle mi?"

‘HEM ORDU İÇİNDEN VURULDU HEM DE TÜRK MİLLETİ’
Bugün 15 Temmuz kalkışmasının sonuçlarına bakıldığında, bu nedenle soruşturma geçiren, yargılanan, işten atılan sivil sayısının askerden fazla olduğu açıktır. Bu durum gösteriyor ki, Türk Ordusu kendi sırtından hançerlenmekle kalmamış, Türk Milleti de kendi içinden vurulmuştur. Bu durumda kalkışmanın hedefinde ordu yoktu, millet yoktu demek, pek akla yatmıyor...

Erdal Sarızeybek

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdal Sarızeybek Kimdir?.. Gözyaşlarını Tutamadı 'Durum Vahim' Gerçek görüntüler... 'HABUR'DA NE OLDU' Vali 'Bir Hediye Ver Artık'