Erdoğan 'Beni Affedin' demiş...

2570 izlenme 06 Temmuz 2020
Reklamlar
15 Temmuz hain kalkışma sonrasında, Diyanet İşleri Başkanlığı Olağanüstü Din Şurasında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, FETÖ'nün gerçek yüzünü çok önceden ortaya dökememiş olmanın üzüntüsünü yaşadığını belirterek, Allah'tan ve milletten af diledi.

‘MİLLETE VERİLECEK BİR HESABIMIZ VAR, AFFEDİN’
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu hain örgütün gerçek yüzünü çok daha önceden ortaya dökememiş olmanın üzüntüsü içindeyim. Bundan dolayı hem Rabbimize hem de milletimize verecek hesabımız olduğunu biliyorum. Rabbim de milletim de bizi affetsin" dedi.

SARIZEYBEK: 'ÖRGÜT VAR DAVA YOK'

15 Temmuz darbe girişiminden bun yana dört yıl geçti. Emekli albay Erdal Sarızeybek tarafından paylaşılan videoda detaylı bir biçimde ''Pkk ve Fetö'ye karşı bugüne kadar açılmış bir örgüt davasının olmadığı' anlatıldı. Buna karşı İçişleri ve adalet Bakanlıklarının yapacakları açıklama şimdi merak konusu oldu.

SARIZEYBEK: HAKKINDA DAVA AÇILMAYAN İKİ ÖRGÜT: FETÖ VE PKK
Sarızeybek, FETÖ ve PKK terör örgütünün yargılanmadığını ileri sürdü. Bugüne kadar açılmış olan davaların kişilerle ilgili olduğunu, örgüt hakkında açılmış bir çatı dava olmadığını ileri sürdü. Sarızeybek’in açıklamaları şöyle;

‘AÇILMIŞ ÖRGÜT DAVASI YOK’
Bu tespitler bir yana, bugün bu ülkede ne Fetö’ye ne de PKK terör örgütüne karşı açılmış bir çatı dava olmayışıdır. Evet, yanlış duymadınız. Doğrudur bu iki örgüte karşı açılmış bir çatı dava yoktur. Görüyorsunuz işte asker ayrı yargılanıyor, sivil ayrı yargılanıyor. Üstelik yargılanan asker de her ilde ayrı ayrı yargılanıyor. Memleketin en akıllısı siz olsanız da bu davalar arasındaki bağlantıyı kurmanız mümkün değil! Çünkü yargılamalar kişiler üzerinden gidiyor, örgüt üzerinden gitmiyor. Her kişi işlediği iddia edilen suçtan tek başına yargılanıyor, örgüt olarak değil! Hep birlikte görüyoruz işte Boydaklar ayrı yargılanıyor, imamlar ayrı, F Tipi ayrı.

FETÖ HAKKINDA AÇILMIŞ ÇATI DAVA YOK

Hepsi bir çatı altında toplanmadan ve birbiriyle arasındaki bağ ortaya çıkarılmadan bu örgütün ne olduğunu çözülebilir mi? Kaldı ki bile bile bu yargılama usulü seçildiğine göre, büyük resmin belki de görülmesi istenmiyor. Ama iş Türk Ordusuna gelince böyle yapmamışlardı. Kod Ergenekon demişler, tüm asker ve sivil kişileri Silivri’ye göndermişlerdi. Tek bir çatı dava altında hepsini yargılamışlardı. Peki bu Fetö için, bu PKK için tıpkısının aynısı neden yapılmadı, neden hala yapılmıyor?

PKK TERÖR ÖRGÜTÜ HAKKINDA AÇILMIŞ ÇATI DAVA YOK
Öte yanda, PKK terör örgütü hakkında açılmış bir dava bile yok, dedim. Doğrudur. Bugüne kadar açılmış olan davaların hepsi kişilere yönelik bireysel suçlar, bireyler yargılanıyor ama örgüt tüm ayaklarıyla birlikte yargılanmıyor. Allah aşkına örgütbaşı Öcalan nasıl yargılandı? Bir tek kendisi yargılandı. Bir tek ona ceza verildi, örgüte değil! Böylece gözlerine perde çekilen toplum bir bütün halinde ne Fetö’yü görebildi ne de PKK’yı.

KORKU ORTAMI YARATILIYOR
Nasıl ki bir zamanlar Kod Ergenekon kumpas soruşturmasını eleştirenler ‘Ergenekoncu’ denilerek takibata maruz kaldıysa, şimdi bırakın eleştirmeyi, ‘niye engellenmedi bu kalkışma, neden zamanında gereken tedbirler alınmadı’ diyerek vakayı sorgulayan düşünceler bile soruşturmaya uğrayabiliyor. Daha ötesi hep aynı medya üzerinden hedef gösterilebiliyor.

İSTENİRSE ÇÖZÜLÜR
Diyeceğim o ki Fetö’nün askeri kanadı denilerek açılan bu yüzlerce davalar birleştirilmeden, asker sivil ne olursa olsun hepsi tek bir örgüt çatısı altında toplanmadan, bu ülkede hiç kimse 15 Temmuz’da ne olduğunu bilemez. Bu hem bir trajedidir hem de bize silahlı ayağın Türkiye’deki siyasi ayak tarafından nasıl himaye gördüğünü ortaya çıkaran güçlü bir kanıttır. Ama istenirse çözülür bu işler çözülür.

Erdal Sarızeybek

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'Milyonluk Kasa' AKP Diploma 'Çivisi Çıktı' Diyanet'e Tepki 'Tövbe Haşa' Sesler Yükseliyor 'İnanmıyorsan Bak'