Anasayfa
13 Mayıs 2019 ( 1226 izlenme )

Erdoğan'dan çok ağır itham: 'OYLARI ÇALDILAR'

AKP'nin İBB Başkan adayı Binali Yıldırım, YSK'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlık Seçimi'ni iptal etmesinin nedenini, "Oyları çaldılar" diye açıklamıştı. Yıldırım'ın bu açıklamalarına başta CHP olmak üzere birçok kesimden tepki gelmişti.

Yıldırım'ın açıklamasına benzer bir açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan da geldi. İftar programında konuşan Erdoğan, "Seçimi kazandığı halde oyları çalınan AK Parti. Cevap çok basit, oyları çaldılar" dedi. Partisinin milletvekilleri ile AKP Genel Merkezi’ndeki iftarda bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, oylarının çalındığını ileri sürerek, şöyle konmuştu:

‘OYLARI ÇALDILAR’

“Seçimi kazandığı halde oylar çalınan AK Parti. Cevap çok basit, oyları çaldılar. Şimdi bu mücadeleyi bu seçimde böyle vereceğiz. Bir tarafta oy çalanlar var, bir tarafta milli iradeye sahip çıkanlar var. Üstelik bu çevrelerin hiçbiri gerçekte ne olduğunu dahi merak etmiyor. Sadece bize çelme takmak için fırsat bulmanın hırsı ile saldırıyorlar” ifadelerini kullandı.

YILDIRIM DA ‘OYLARIMIZ ÇALDILAR’ DİYEREK İTHAMDA BULUNMUŞTU
AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım'ın, kendisine "İstanbul'daki seçimler neden iptal oldu?" diye soran gence, "Çok basit. Çünkü çaldılar" diye cevap vermişti.

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Liste Açıklandı 'ABD Tavır' 'Yurt genelinde geniş çaplı GÖZALTILAR BAŞLADI' Köprüler Atıldı 'Çıkın Ortaya' AKP Diploma 'Çivisi Çıktı'