Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arjantin'de düzenlenen G20 Liderler Zirvesi sonrası önemli açıklamalarda bulundu. cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle;

'ÇOK YAKINDA BAŞLIYOR'

“FETÖ’cüler kimi ülkeler tarafından korunuyor. PKK’lı teröristlerin binlerce TIR silahla desteklendiğini görüyoruz. Suriye’nin kuzeyinde ülkemizin ve bölgemizin güvenliğine tehdit oluşturan hiçbir yapıya izin vermeyeceğiz. Şehitler verme pahasına Suriye’de DEAŞ’a en ağır darbeyi indirdik. Fırat’ın doğusunu çok yakında kurtaracağız.”(Sözcü 1 Aralık 2018).

16 YILDIR AYNI SÖZLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözleri işte böyle; Fırat’ın doğusuna yakında harekat yapacağız’ diyor ama…  2002’de tek başına iktidar olan Adalet ve Kalkınma Parti tam 16 yıldır terörle mücadele ediyor ancak bu mücadele siyaseti sonuç vermiyor. 

Çünkü 2002’de Irak kuzeyindeki birkaç bölgede sıkıştırılmış ve sayıları 2-3 bini geçmeyen teröristler, şimdi Irak’ı aştı, Suriye’ye uzandı, özerk bölgeler ilan etti ve şimdi sayıları yüz bine yakın! Yakın AKP’nin terörle mücadele siyaseti bırakın örgütü bitirmeyi, aksine daha da büyümesine yolaçtı.

TÜRKİYE NEREDE HATA YAPIYOR?

Suriye ve Irak üzerine yayınlanmış iki stratejik plan vardır. Biri bilinen BOP yani ABD’nin aslında küçük ama kulağa hoş gelsin diye ‘Büyük’ denilen Ortadoğu Projesi, diğeri de İsrail’in Siyonist Planı(1)’dır. Her iki planın ana stratejik noktası da bugün tartışılan hatta savaş naralarının atılmasına yolaçan Kürdistan projesidir. Çünkü Irak dağılırsa buradan çıkan dalgalar bir Tsunami gibi bölge ülkelerine yayılacak ve karşısına çıkan her şeyi ezip geçecektir.

ABD: ‘TÜRKİYE DOĞU ANADOLU’DA İŞGALCİDİR’


İşin gerçeğinde ABD, Türkiye’yi Doğu ve Güney Doğu Anadolu’da işgalci olarak görmüş ve bunu da dünyaya ilan etmiştir. İşte ABD’nin BOP planında söyledikleri(2): “ Ankara’nın önünde bulunan Kürt sorunu son on yıl içerisinde bir miktar kolaylaşmış olmasına rağmen, baskı yakın tarihlerde tekrar yoğunlaşmıştır ve Türkiye’nin doğusundaki beşte birlik bölümü işgal edilmiş bir bölge olarak görülmelidir”.

‘BOP’A NEDEN SES ÇIKARILMIYOR’

Türkiye’de ‘kardeşim Esad’ siyaseti bir anda ‘zalim Esed’ denilerek değiştirildi ve Türkiye doğrudan Suriye’nin meşru rejimini hedef almaya başladı. Belki de Esad zalimdi ama İsrail daha zalimdi ABD daha da zalimdi ama bunu kimse söylemedi.

Ve IŞİD ortaya çıktı…
Bu öyle bir örgüttü ki dünya bombalıyor ama bir tülü bitmek bilmiyordu, hala da bitmiyor. Bu örgüt nasıl bir örgütse, Suriye kuzeyinde önce IŞİD toprakları ele geçiriyor ama ardından bir şekilde PKK/ ve uzantılarını hakimiyeti devrediyordu.

Kobani Kobani dediklerinde ne oldu; önce IŞİD aldı, sonra Barzani’nin silahlı peşmergeleri Türk topraklarında sözde Kürdistan bayraklarıyla şov yaparak PKK uzantısı olan PYD’ye yardıma gönderildi, derken şimdi bu PYD Kobani’de özerklik kurdu. Kimin eliyle?

IŞİD VE PKK, ABD’NİN ÇEKİÇ GÜCÜ OLDU

Ve bu IŞİD sözüm ona Müslümandı ama hep Müslümanları öldürüyordu, bu savaşta hep Müslümanlar ölüyordu, ama Sion planının asıl sahibi İngilizlerden ve ABD’den hemen hemen ölen hiç yoktu. Bu şekliyle Suriye’de yapılanlar 91’deki ABD’nin Saddam operasyonun tıpkısının aynısıydı ama şimdi Esad hedef oldu. Ve Çekiç Güç yerine IŞİD getirildi, 91’deki gibi altı bin ABD askeri artık ölmüyordu. O süreçte Irak kuzeyi şekillendirilmişti, şimdi ise Suriye kuzeyi şekillendiriliyor. Süreç böyle işlerse eğer, bu bittikten sonra daha güneye inilip İsrail’e yakın olan devletlerin sınırları şekillendirilecektir.

Suriye kuzeyinde IŞİD marifetiyle işletilen sözde Kürt devletinin özerk ayakçıkları bir bir ilan edilirken, görevini tamamlayan IŞİD bu kez güneye kayıyor, İsrail-Ürdün ve Golan tepeleri bölgesine geçiyordu. Şu anda savaş orada da başlatıldı zaten.
Yani?
Yani Sion planı hala işliyor ve işletiliyor.

Erdal Sarızeybek

Yararlanılan kaynaklar:
1. Oded Yinon, ‘1980’lerde İsrail için bir strateji’. Bu plan orijinal olarak İbranice KIVUNIM(Yönler)’de yayınlanmıştır. Sayı; 14. Şubat 1982, Editör: Yoram Beck. Yazar komitesi: Eli Eyal, Yoram Beck, Amnon Hadari, Yohanan Manor, Elieser Schweid. Tanıtım bölümü / Dünya Siyonist Organizasyonu, Kudüs’ tarafından yayınlanmıştır.
2. Ralph Peters, ‘Kanlı Sınırlar(BOP)’, ABD Silahlı Kuvvetler Dergisi, 1996.
Başvuru kitabı: MENORA/ Işığın Gölgesindeki Darbe/ Destek Yayınları

Erdoğan'dan gece yarısı mesaj!.. 'HAREKAT BAŞLIYOR'