Anasayfa
13 Mayıs 2019 ( 20131 izlenme )

Erdoğan Treni Zorluyor: 'İSTİFA EDİN'

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin MKYK toplantısında Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) İstanbul seçimlerinin yenilenmesi kararını eleştirenlere sert tepki gösterdi. Erdoğan’ın “Hele ki parti yönetimindeki arkadaşlarımızın yaptığı paylaşımları anlamıyorum. Madem böyle düşünüyorlarsa arzu ediyorlarsa istifa etsinler” dedi.

ERDOĞAN: ‘YSK KARARINI ELEŞTİRECEKSENİZ İSTİFA EDİN’

Erdoğan’ın “Ahmet Bey ise eski başbakanımız, onların yaptığı açıklamaları anlıyorum. Ama partimizin içinden arkadaşlarımızın hele ki parti yönetimindeki arkadaşlarımızın yaptığı paylaşımları anlamıyorum. Madem böyle düşünüyorlarsa arzu ediyorlarsa istifa etsinler” dediği öğrenildi. Erdoğan, bunlarla ilgili olarak gereğini yapacaklarını belirtirken “Hele bir ramazan ve bayram geçsin” diye konuştu.

HEDEFTE YENEROĞLU MU VAR?

Erdoğan’ın isim vermese de “parti yöneticilerinin paylaşımları” sözleri, AKP MKYK üyesi Mustafa Yeneroğlu’na mesaj olarak yorumlandı. Yeneroğlu, YSK’nin karar verdiği 6 Mayıs’ta Twitter’da, “Büyük hukukçu Ebu Hanife’nin mihraptan ve minberden hukukun sesini kısarsanız, Hz. Allah da sizin nefesinizi, iflahınızı kısar ikazı her okuduğumuzda sarsılmamızı sağlıyorsa hayırlı sahurlar dilerim. Aksi takdirde tuttuğumuz oruç bizi kurtarmayabilir” paylaşımında bulunmuştu.

Kaynak: Cumhuriyet

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'Para Su Gibi Akmış' 'BAŞIMIZA BUNLAR GELECEKLER' dedi... Son yapılan KAMUOYU ANKETİ AÇIKLANDI!.. 'Aygün İstifa'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
DOLAR DURMUYOR...