Anasayfa
13 Kasım 2021 ( 5050 izlenme )

Erdoğan 'Dil Ağır Üslup Ağır'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İYİ Parti lideri Akşener'i hedef alarak "Düşünün sen bir partinin lideri olarak bayansın bayan, mecliste o nasıl bir küfür? Ahlak yoksunu, nasıl sen böyle bir küfrü yaparsın ya?" çok ağır bir dil kullandı.

AÇILIŞ TÖRENİNDE AĞIR İTHAMLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çanakkale Lapseki’deki 1915 Çanakkale Köprüsü Son Tabliye Montaj Töreni’nin ardından Biga’ya helikopterle geldi. Erdoğan, Biga Belediye Meydanı’ndaki toplu açılış törenine katıldı. Erdoğan törende yaptığı konuşmasında, İYİ Parti lideri Akşener ve Milletvekili Türkkan hakkında şunları söyledi:

‘TEZKEREYİ MECLİS’E GÖNDERDİK’
* Şehitlerine, şehit yakınlarına küfretmeyi olgunlukla karşılayanlardan milletimiz hesabını sandıkta sormakla kalmayıp, onları sokağa da çıkamaz hale getirecektir. Şu anda bu şehitlerimize bu saygısızlığı yapanı dokunulmazlığını kaldırmak üzere meclise gönderdik.”

‘GÜCÜNÜZ VARSA BİZE YUMRUK SALLAYIN’
* Muhalefet adı altında ülkesine ve değerlerine saldıranlara diyorum ki; eğer taktiğiniz kavgada yumruk silah sayılmaz hesabıyla önünüze gelene sataşmaksa, o yumrukları millete değil, gelin gücünüz yetiyorsa bize sallayın. Siyaset ülkenin ve milletin çıkarlarının önünü tehditle, küfürle, yabancılara şikayetle kesmek değildir. Siyaset ülkenin ve milletin hayrına proje üretmektir. Eser ve hizmet etmektir.”

‘BU BİR BACI’
* Şehit yakınına ağza alınmayacak küfürlerle hakaret edenlerin terör örgütünün takdirine ve davetine mazhar olanlar karşısında sesi çıkmıyorsa ortada ya kirli bir pazarlık ya da gaflet sınırını aşan daha vahim bir sorun var demektir. Kaldı ki bu bir bayan olursa, bir bacı olursa.”

’AHLAK YOKSUNU’
* Düşünün sen bir partinin lideri olarak bayansın bayan, mecliste o nasıl bir küfür? Ahlak yoksunu, nasıl sen böyle bir küfrü yaparsın ya? Bir kadın olarak, bayan olarak sen bunu nasıl söylersin? Tek dertleri var Türkiye’deki muhalefeti destekleyerek Tayyip Erdoğan’dan kurtulacağını diyenlerin gazına geliyor.”

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Nine 96 Yaş 'Ceza İnanılmaz' Perde Açılıyor: 'TALİMATLA GİTMİŞLER' TÜRK TARİHİ SEÇMELİ OLUYOR!.. Önce Güldü Sonra Paylaştı 'Kur N'Olur'