Anasayfa
14 Kasım 2021 ( 2408 izlenme )

Erdoğan 'Evelallah Kitabını Yazdık'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi’nde 'MemurSen Büyük Türkiye Buluşması' programında konuştu. ‘Evelallah ekonominin kitabını yazdığını söyleyen Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

‘BAY KEMAL TEHDİT EDİYOR’
“Son 19 yılda elde ettiğimiz her başarının gerisinde çok ciddi bir emek, gayret, sabır, strateji ve alın teri vardır. Bay Kemal (CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu), öğretmenleri, subayları, polisleri tehdit ediyor. Hangi memur sınıfında kardeşlerimiz varsa sıradan hepsini tehdit ediyor. Bilmiyor ki Allah'ın izniyle benim memur kardeşlerim, kamu görevlilerim bunlara pabucu bırakmayacak.”

‘BUNLARIN KAFASI BAZMAZ’
“(1915 Çanakkale Köprüsü) Karadan karaya 4 bin 200 metre uzunluğundaki devasa köprünün, inşallah 18 Mart'a ulaşmadan açılışını yapacağız. İnşallah 12 yıl sonra bu köprü devlete, millete kalacak. Burası 2 milyar 400 milyon euro'ya çıkmış bir köprü. Biz bunu yap işlet devret modeliyle yaptık. Ama bunların kafası bunu basmaz. "Nasıl yaptınız bunu?" diyor, işte böyle yaptık. Birçok yatırımlarımızı böyle gerçekleştirdik. Hâlâ gerçekleştiriyoruz. Şu anda burada 5 bin kişi çalışıyor. "Millet aç" diyor, 5 bin kişi burada çalışıyor.”

‘EKONOMİNİN KİTABINI YAZDIK, BUNLAR SABAH YALAN AKŞAM YALAN’
“ Bu mesele ekonomide kafanız nasıl çalışıyor, ona bakıyor. Biz bu noktada ekonominin kitabını evelallah yazdık, yazmaya devam ediyoruz. Ya siz neler yaptınız ki? Belediyelerinizde bizim insanlarımızı kapıya koydunuz. Hani yapmayacaktınız? Akşam yalan, sabah yalan. Gezi olaylarında Bay Kemal Taksim'de değil miydi? Ne işin vardı senin orada? Çünkü Bay Kemal de Gezici. Siz değil miydiniz Bezmialem Cami'ne bira kutularıyla giren? Bunlar tahribat yapar, biz iş yaparız.”

Kaynak: Ajanslar/ Sputnik News

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'ZEKERİYA ÖZ BAKIN NASIL KAÇMIŞ' Bodrum '5'e 25' Bahçeli Destici 'Görüntüler Düştü Vaziyet Ofsayt' Halk Bank ABD 'Haber Tez Geldi'