'Erdoğan Geliyor, Hazır mısınız' dedi.. 'İş Karıştı'

12651 izlenme 10 Haziran 2022
Reklamlar
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hafta sonu Van'a yapacağı ziyaret öncesi vatandaşı açılış törenlerine davet etmek için sahaya inen AKP il yönetimi, esnaf tepkisiyle karşılaştı.

TEPKİ VAR: ‘İFLAS ETTİK SORUMLUSU SİZSİNİZ’
AKP Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, tek tek esnafı ziyaret eden esnafa, “Mitingin içerisinde misiniz, değil misiniz?” diye sordu. AKP'li Türkmenoğlu'nun ziyaret ettiği esnaflar, iflas ettiklerini belirterek, yaşananların sorumlusunun AKP olduğunu kaydetti.

‘NE İYİSİ ESNAF OLARAK PERİŞANIZ’
Türkmenoğlu'nun hal hatır sorduğu bir esnaf ise, “İyi olmamız için bir sebep söyleyin. Hiç iyi değiliz. Esnaf olarak perişanız. Bunun yüzde 99 sorumlusu karşımdaki parti, sizler. Bunun farkındasınız değil mi?” şeklinde konuştu.

‘YAZIK ETTİNİZ BİZE’

AKP’li Türkmenoğlu, “Sen kendi görüşünü belirt” diye yanıt vererek esnafın sözlerini bastırmaya çalıştı. Esnaf ise, “Yazık ettiniz bize” diye karşılık verirken, Türkmenoğlu'nun “Ne oldu?” diye sorması üzerine esnaf, “Daha ne olsun?” yanıtını verdi.

‘SORUMLUSU SİZSİNİZ’
Esnafın terliklerinin bulunduğu tezgahını gösteren Türkmenoğlu'nun, “Şu zengin çeşidine bak” sözlerini sarf etmesi esnafın daha fazla tepki göstermesine yol açtı.
Esnaf ise, “Zengin çeşit dediğiniz bu mu? Şu tezgahın haline bir baksanıza. Ben geçen sezon bu terliği 20 liraya alıyor, 25 liraya hediye edebiliyordum. Şu an bu terliği 70 liraya aldım. Sorduğumda ham maddeymiş, şuymuş buymuş diyorsunuz. Bunun sorumlusu sizlersiniz, çok iyi biliyorsunuz. Hayat pahalılığı bir gerçektir. Gençlere, esnafa yazık ettiniz” şeklinde karşılık verdi.

AKP'DEN SAVUNMA: 'GENÇLERE BİZ DEĞİL, BAŞKALARI YAZIK ETTİ'
Hayat pahalılığını kabul eden Türkmenoğlu, “Hayat pahalılığı bir gerçektir. Ancak bunu da biz çözeceğiz. Gençlere başkaları yazık ediyor” ifadelerini kullandı.

VATANDAŞ TEPKİLİ: ‘SİZDEN BAŞKA VARMI BU ÜLKEYİ YÖNETEN’

Türkmenoğlu'nun bu sözleri, çevredeki vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı. Vatandaş, AKP'li başkana “Siz daha neyi çözeceksiniz? Sizden başka yöneten mi var bu ülkeyi? Herkes koyun gibi dinliyor yahu” şeklinde tepki gösterdi. Tepkiler üzerine AKP’li Türkmenoğlu, esnafın yanından uzaklaştı.

'YORUMSUZ' DİYEREK PAYLAŞTI
O anlar, ziyareti takip eden Serhat News muhabirlerinin kamerasına yansırken, CHP Genel Başkan Başdanışmanı Deniz Demir de görüntüleri “Yorumsuz” notuyla paylaştı.

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sevr'e çarpıcı mesaj!.. 'BÜYÜK SUİKAST' Sığınmacılara 'Üniversite' Gündem Değişti 'Reis Dediğin Böyle Olur' Arınç Vuruş Ağır 'Değmez'