Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Buenos Aires'te düzenlenecek G20 Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere Atatürk Havalimanı'ndan Arjantin'e hareketi öncesi basın toplantısı düzenledi.

TRUMP’LA ÖZEL GÖRÜŞME
G20 toplantılarında ABD Başkanı Trump’la görüşeceğini söyleyen Erdoğan, "İşin bir diğer ayağı da Münbiç meselesi. Bu konuyla ilgili de Sayın Trump'la inşallah Arjantin'de görüşmemiz olacak. Orada etraflıca, telefonda bunlara şöyle etraflıca girme durumumuz olmadı, dedik ki bunları biz sizlerle Arjantin'de daha teferruatlı görüşmemizde fayda var dedik ve Arjantin'de Sayın Trump'la da bu konuları görüşeceğiz" dedi.

Rusya Federasyonu Başkanı Vladimir Putin ile yaptıkları görüşmede İdlib meselesinin de ele alındığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan;
‘SAYIN TRUMP İLE ARJANTİN'DE GÖRÜŞMEMİZ OLACAK’
"İdlib'i konuştuk. Geçen hafta içerisinde Milli Savunma Bakanımız ve MİT Başkanımız, Moskova'daydılar. Muhataplarıyla orada bu konuları etraflıca ele alarak görüşme imkanları oldu. Orada da neler yapılabilir, bunlar konuşuldu. İşin bir diğer ayağı da Münbiç meselesi. Bu konuyla ilgili de Sayın Trump'la inşallah Arjantin'de görüşmemiz olacak. Orada etraflıca, telefonda bunlara şöyle etraflıca girme durumumuz olmadı, dedik ki bunları biz sizlerle Arjantin'de daha teferruatlı görüşmemizde fayda var dedik ve Arjantin'de Sayın Trump'la da bukonuları görüşeceğiz" diye konuştu(DHA, 29 Kasım 2018).

ERDOĞAN TRUMP’LA NEYİ GÖRÜŞECEK
Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz Eylül ayında BM Genel Kurulu'nda konuşmuş ve ‘"(FETÖ) Bunun başı şu anda ABD'de, Pensilvanya'dadır. 400 dönümlük arazide yaşamakta, buradan dünyanın 160 ülkesine terör ihraç etmektedir. FETÖ'nün, Amerika'nın 27 eyaletinde, sadece charter okullar aracılığıyla devlet bütçesinden yılda aldığı para 763 milyon dolardır." Demişti. Yani ABD FETÖ’yü destekliyor…

Yine aynı yerde konuşan Erdoğan, ‘"Hedefimiz, Menbiç'ten başlayarak Irak sınırına kadar olan Suriye topraklarının tamamını teröristlerden temizlemektir. Buradan tüm tarafları Suriye'de adil ve sürdürülebilir siyasi çözüm için destek olmaya davet ediyorum" demişti. Yani ABD PKK’yı da destekliyor…

VE BOP
Türkiye ve Ortadoğu ülkelerini parçalamayı hedeflemiş ve dünya kamuoyuna duyurulmuş iki stratejik plan vardır. Biri bilinen BOP yani ABD’nin aslında küçük ama kulağa hoş gelsin diye ‘Büyük’ denilen Ortadoğu Projesi, diğeri de İsrail’in Siyonist Planıdır. Her iki planın ana stratejik noktası da bugün tartışılan hatta savaş naralarının atılmasına yolaçan Kürdistan projesidir. Çünkü Irak dağılırsa buradan çıkan dalgalar bir Tsunami gibi bölge ülkelerine yayılacak ve karşısına çıkan her şeyi ezip geçecektir.

BOP TÜRKİYE’YE SAVAŞ İLANIDIR
Neredeyse magazinleşen ‘BOP Eş Başkanı’ söylemleri bir yana bu planda açığa çıkmış olan ABD stratejisi hep gölgede kalmış ya da bilerek karanlıklarda gizlenmiştir. İşin gerçeğinde ABD, Türkiye’yi Doğu ve Güney Doğu Anadolu’da işgalci olarak görmüş ve bunu da dünyaya ilan etmiştir. İşte ABD’nin planda söyledikleri:

‘TÜRKİYE DOĞU’DA İŞGALCİ’
“ Ankara’nın önünde bulunan Kürt sorunu son on yıl içerisinde bir miktar kolaylaşmış olmasına rağmen, baskı yakın tarihlerde tekrar yoğunlaşmıştır ve Türkiye’nin doğusundaki beşte birlik bölümü işgal edilmiş bir bölge olarak görülmelidir”.

BOP’A TEPKİ HİÇ OLMADI

İşin gerçeğinde bu projede hedef ülke Türkiye değil de Uganda olsaymış, mutlaka bir notayla motayla yaygarayı kopartmışlardı ama bizde hiç yaygara çıkmadı hiç de nota verilmedi.

Bugün ortaya çıkıp ‘biz Irak’ın toprak bütünlüğüne saygılıyız’ diyen hatta Barzani’nin referandum tezgahının sadece Irak’a değil, Türkiye’ye de tehdittir’ diyen bu siyaset sahipleri ABD’nin resmen ve alenen Irak’ı parçalamaya giden nihayetinde de Türkiye’yi hedef alan bu politikasına neden hiç ses çıkarılmamıştır? Neden?

Erdoğan 'Neyi Görüşecek'