Anasayfa
25 Şubat 2019 ( 603 izlenme )

ERDOĞAN HAKKINDA SUÇ DUYURUSU!..

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu hakkında, 'CHP'nin adını terör örgütleriyle anarak, seçmen nezdinde itibar kaybettirmeye çalıştığı' suçlarından suç duyurusunda bulunacağız" dedi.

Özel, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında CHP'nin yapacağı suç duyurusuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

‘GÜNDE 5 DEFA TERÖR ÖRGÜTLERİNİN İSİMLERİNİ ANIYORLAR'

Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bahçeli'nin ise günde beş vakit terör örgütlerinin isimlerini andığını savunarak, "Onların parayla yapamayacakları reklamı, medya kampanyasını, sadece bir yerel seçimi kendileri açısından avantajlı olacaklarını düşündükleri bir şekle dönüştürmek için gayret sarf etmektedirler" diye konuştu.

‘İFTİRA VE HAKARET’

Terörle mücadelede terör örgütünün adını anmama kuralının ihlalinin dışında suç duyurularının ikinci bir ayağının daha olduğunu ifade eden Özel, "Partimizi, adını anmak istemeyeceğimiz çok sayıda terör örgütüyle peşi sıra anmak ve iş birliği halinde göstererek, partimize yaptıkları iftiralar, hakaretler, alenen partimiz hakkında terör örgütleriyle bağ kurma konusundaki çabalarına yönelik olacaktır" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun açıklamalarından buna ilişkin örnekler veren Özel, şöyle devam etti:

‘SEÇMEN NEZDİNDE İTİBAR KAYBETTİRMEYE ÇALIŞIYORLAR'

"Erdoğan, Bahçeli, Soylu ve Çavuşoğlu hakkında, 'terör örgütlerinin isimlerini alenen anmak, partimizin ismini bu terör örgütleriyle anarak partimize seçmen nezdinde itibar kaybettirmeye çalışmak, suçu, suç örgütlerini överken CHP'yi bunlarla iş birliği halinde gösterme suçlarından ilgili Cumhuriyet başsavcılıklarına suç duyurusunda bulunacağız. Bahçeli ve Erdoğan hakkında üretilen içeriklerin tekrarı durumunda, bu ifadeleri kullanan AK Parti ve MHP'li siyasiler hakkında suç duyurusunda, adli başvurularda bulunmayı sürdüreceğiz. "

‘SÜREKLİ AYRIŞTIRIYORLAR, KUTUPLAŞTIRIYORLAR’


Erdoğan'ın, "konsolidasyonun tamamlanmadığını, konsolidasyon yapacağını söylediğini" öne süren Özel, bunun, kirli bir stratejinin itirafı olduğunu savundu. Özgür Özel, Erdoğan'ın, "Fay kırığı bulabilir miyim" diyerek, 82 milyonda hep bir farklılık aradığını iddia ederek, "O yüzden bize 'terörist, illet, zillet' diyor. Bu, kendi arkasını kalabalıklaştırarak, karşı tarafı şeytanlaştırarak, kendi kitlesini sertleştirme demektir. Siyaset dili yerine savaş dili kullanarak konsolidasyonun peşinde" dedi.

Vatandaşların, "Siz açlığı, yoksulluğu tartışmayın. 31 Mart beka sorunu. Biz gidersek yok olursunuz" söylemini görmeleri gerektiğini ifade eden Özel, 31 Mart'ın belediye seçimi olduğunu, beka sorunu olmadığını vurguladı.

Kaynak: Sputnik News

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Temsilciler Meclisinde 'Çalışanlara Destek Paketi' GÜVENLİ BÖLGEYE TEPKİ!.. BRÜKSEL KARIŞTI... 'SEÇİM SORUŞTURMASI'yla ilgili açıklama!..