Erdoğan 'Hesabını Sorarız'

3627 izlenme 24 Mart 2020
Reklamlar
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve ilgili bakanlarla korona virüs konusunda atılan adımlar ve sonuçları ile ilgili son gelişmeleri ele aldı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile yaptığı görüntülü görüşmede, ürünleri değişik kanallarla yurt dışına kaçıranlara bu işin hesabını soracaklarını vurgulayan Erdoğan, şöyle konuştu;

‘FAHİŞ FİYATLARLA SATANLARA HESABINI SORARIZ’
“Ve biz tabii burada bir şeyi daha ülkemizin içinde de bu ürünleri fahiş fiyatlarla satanlara da bu işin hesabını kesinlikle sorarız. Bunun da bizim yasalarımızda yeri yok. Turizmde 14 günde geri ödeme konusu bunları şu anda Hazine Maliye Bakanımız da Kültür ve Turizm Bakanımız ile sürekli görüşme halindeler.”

‘BİZ SOSYAL DEVLETİZ’
“ Enerji de ise günlük ödemelerin ertelenmesi hususunda bu konuyu masaya yatırmanızda da fayda olur. Bunlar düşünülebilir, erteleme konumuz olabilir ama doğal gaz ve elektriğin kapanması gibi bir şeyin içerisine takdir edersiniz ki biz çok daha zor günler yaşadık, böyle bir şeye girmedik. Çünkü devlet sosyal devlettir. Sosyal devlette de böyle bir adım atılamaz. Bu konuda kararlı olacağız” ifadelerini kullandı.

SOYLU VE SELÇUK İLE GÖRÜŞME

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da bugün yaşanan gelişmelere Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bilgi verdi. Erdoğan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile de bir görüşme gerçekleştirdi. Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Bilim Kurulu ile bir görüşme gerçekleştirip okulların tatil sürelerinin uzatılması konusunda bir karar almak istediklerini kaydederek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu konudaki talimatlarını aldı.

Kaynak: Cumhurbşkanlığı

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Aktütün Çatışması... 'NELER YAŞANDI' Coğrafya aynı... Kişiler aynı... 'O TARİKAT' Kızılay'dan Savunma: 'KAÇIRMAK başka KAÇINMAK başka' Prof Ceyhan 'Kontrolden Çıktı'