Erdoğan'ın Akrabası 'Veryansın'

35090 izlenme 01 Temmuz 2021
Reklamlar
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kardeş'i Mustafa Erdoğan'ın kayın biraderi Yahya Birinci sosyal medya canlı yayınında AKP'yi topa tuttu.

‘ALLAH’INIZ KİTABINIZ YOK MU SİZİN’

Birinci, "Bu ülkede siyasette namus kalmamış. Gelip beni alsın o namussuzlar. Hadi gelsin alsınlar konuşalım. Arık boğazımıza geldi. Bana neden dokunmuyorlar? Patlayacak işleri diye... Allah’ınız, kitabınız yok mu sizin? Bizi idam edecek haliniz yok" diyerek isyan etti.

‘GELİN BENİ DE ALIN’
Bir kullanıcısının, "Recep Tayyip Erdoğan seni aldırır" demesine Birinci, "İnşallah aldırır. Zaten beni aldırmasını bekliyorum. Çünkü yanındakiler ihanetçi kardeşim. Mektup verdim ulaştırmadılar, belgeler bende sabit. Seçim zamanı sesleri çıkar, çıkarsa tabi. O zamana kadar çoktan sesini kesecekler bu gidişle." cevabını verdi. Birinci, konuyu anlayamadıklarını söyleyen kullanıcılara da, "Adalette çete var dostum konu bu" dedi.

‘ETRAFINDA NAMUSLU ADAM KALMADI’
Bir takipçisinin, "p.zevenk bile danışmanlık yapıyorsa halimiz bu" demesi üzerine Birinci, "Helal olsun kardeşim. Doğrudur, sen de gündemi takip ediyorsun demektir. Kokain içenler ciplerde... Sarmışlar Reis'in etrafını ya... Bir kişi ne yapacak? Etrafında bir tane namuslu adam kalmadı" yorumununda bulundu.

‘NAMUSLARI MAAŞ KADAR OLAN NAMUSSUZLAR’
Sedat Peker'in konuşmasına göndermede bulunan Birinci, "Sayfalarına yazdıklarımı görmüyorlar mı? Görüyorlar... Ama namusları o kadar olduğu için... Hani diyor ya; namusları maaşları kadar olanlar. Aynen öyle bunların namusları maaşları kadar olan namussuzlar." dedi.

‘NAMUSSUZSUNUZ’
Eski İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan'a da çok ağır sözler söyleyen Birinci, "Ya konuşacaksınız ya hepiniz yargılanacaksınız. Adalet Bakan Yardımcısı Hasan Yılmaz, her şeyi biliyor. O bile birşey yapamıyorsa üstten bir namussuz bu işin peşinde. Aldığınız maaş haram zıkkım olsun. Sizden adalet bekleyen insanlar var. Namussuzsunuz, yurt dışında değilim. Gelin alın beni. Beni de içeri tıkayın da konuşmayım. Sayın Cumhurbaşkanım bunları nasıl buralarda tutuyorsun. Gör bu yanındaki namussuzları. Artık yeter ya... Cenabı Allah bir daha size o koltuklara oturmayı nasip etmesin inşallah" ifadelerini kullandı.

‘KEMENÇEYİ KAFALARINDA KIRACAĞIM’

AKP'li siyasetçilerin mesajlara tenezzül edip dönmediğini belirten Birinci, "Her gelen vekilin başında kemençe kırmaya söz veriyorum, 200'e kadar yolu var. Söz veriyorum kafalarında kıracağım. Benim kemençelerim de tanesi 50 bin olan kemençelerdir" dedi.

Kaynak: ajanslar

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Film Aynı Film' dedi 'Çekti Tweet'i' Körfez ISINIYOR!.. Tepeli Canlı Yayın 'Açtı Ağzını Yumdu Gözünü' Trump: 'Kendi Vatandaşımın İşini Kapmalarına İzin Vermem'