Anasayfa
13 Ekim 2019 ( 152 izlenme )

Erdoğan Kesti Attı: 'ŞAKA GİBİ'

Gazete, televizyon ve ajansların genel yayın yönetmenleriyle Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Ofisi'nde basına kapalı toplantıda bir araya gelen Erdoğan, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyinde yürüttüğü Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

‘’YAPTIRIM SÜRECİN ŞAKASI GİBİ’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Barış Pınarı Harekat bölgesinde bulunan IŞİD'li tutukluların kaçtığı iddiasına ilişkin, " Tabii bu ekonomik yaptırım, vesaire gibi ifadeler kullanılıyor ama doğrusu ben bu konularda da bu ifadeleri bu sürecin biraz nükteleri olarak görmek istiyorum." dedi Erdoğan, "ekonomik yaptırım" söylemlerine yönelik ise şunları kaydetti:


'EKONOMİK YAPTIRIM SÖYLEMLERİ, SÜRECİN ŞAKASI’

"Tabii bu ekonomik yaptırım, vesaire gibi ifadeler kullanılıyor ama doğrusu ben bu konularda da bu ifadeleri bu sürecin biraz nükteleri olarak görmek istiyorum. Çünkü, bugün Almanya Şansölyesi'ne de söyledim. Dedim ki 'NATO'da ortak olduğunuz stratejik ortaklarınıza karşı bu tür ekonomik yaptırım vesaire, 'Ben silah göndermeyeceğim.' gibi yaklaşımlarınızı bana izah eder misiniz? dedim. Bu ne anlama geliyor?

‘BU NASIL NATO’

“Dün Dışişleri Bakanınız parlamentoda böyle bir açıklama yaptı. Biz o zaman NATO'da nasıl ortağız? Siz bize silahı bedava vermiyorsunuz. Paramızla veriyorsunuz. Peki, bulunduğumuz noktada NATO'yu korumaya gelince, bu koruma işlemini nasıl yapacağız? Şunu da söyleyeyim. Siz vermezseniz dünyada bu silahları temin edeceğimiz yerler bitmedi. Patriotlar verilmedi, biz de S-400 aldık. Yıllarca İHA'yı vermediler. İHA'yı yaptık. SİHA'yı vermediler SİHA'yı yapıyoruz. Şimdi SİHA'nın bir kademe daha ilerisini test ediyoruz, o da olacak. Kötü komşular bizi ev sahibi yaptı."

Kaynak:Sputnik News

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tevrat'ta çarpıcı ayet!.. 'ALTIN BUZAĞI' Anlaştık 'Peynir Geliyor' Oğlu Yaşamını Yitirdi: 'Anneye Soruşturma' Ünlü Cerrahtan 'TÜYO'