Anasayfa
21 Ocak 2019 ( 1626 izlenme )

Erdoğan kızdı: 'HESABINI SORARIZ'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TOBB Türkiye Ekonomi Şurası'nda açıklamalarda bulundu. 

Erdoğan konuşmasında "Faiz oranları düşmüş enflasyon belli oranda düşmüş buna rağmen marketlerde hala sebze meyvede fiyatlar düşmüyor. Onlar hala düşmüyor. Bunun ahlaki bir temeli olabilir mi? Bize düşen de bu marketlerde eğer kalkıp benim halkımı sömürme mücadelesini devam etme varsa bunun hesabını sorarız" ifadelerini kullandı. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmalarından satır başları:

‘MAL VE HİZMET FİYATLARINDA AKIL DIŞI ARTIŞ VAR’

“Kur faiz enflasyon üçgenindeki dalgalanmada bazı kesimler iyi bir imtihan veremedi. Akıl ve mantıkla izah edilemeyecek fiyat örnekleri her gün karşımıza geliyor. Mal ve hizmet fiyatlarındaki bu akıl ve ahlak dışı artış üzerine düşünmeliyiz. Birilerinin fırsatçılığa yönelmesi çok üzüntü verici. Madem ki biz insanı yaşat ki devlet yaşasın diyen bir devlet anlayışına sahibiz, madem ki biz komşusunun siftahını gözeten bir ahlak ile övünüyoruz son dönemdeki hadiseler karşısında kendimizi sorguya çekmek zorundayız”.

‘HESABINI SORARIZ’

“Kimseye zararına iş yap demiyoruz. Faiz oranları düşmüş enflasyon belli oranda düşmüş buna rağmen marketlerde hala sebze meyvede fiyatlar düşmüyor. Onlar hala düşmüyor. Bunun ahlaki bir temeli olabilir mi? Bize düşen de bu marketlerde eğer kalkıp benim halkımı sömürme mücadelesini devam etme varsa bunun hesabını sorarız.”

‘MARKET FİYATLARINDA EN UFAK DÜŞÜŞ YOK’

“Bunlarda en ufak bir oynama düşüş yok. Ahlaka davet etme görevliliği noktasındayım. Milletimizin şikayetlerini kulak arkası edemeyiz. Anlaşılan bazıları krizi fırsata çeviriyorlar. Öyleyse bu yanlış anlayanlara doğruyu anlatmamız lazım. Elindeki mala olması gerekenden fazla fiyat istemek değil boşlukları görerek yeni atılımlara girmektir. İhracatçılarımız anlarlar ne demek istediğimi.”

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP'den teklif!.. 'CHP'YE HAZİNE YARDIMI KESİLSİN' Azerin Çorum'da ! 'Bylock Dalgası Başladı' Saymaz tepkili: 'BU ADAM NASIL OLUYOR DA TRT'DE'