Anasayfa
22 Kasım 2021 ( 9181 izlenme )

Erdoğan Konuştu 'Vaziyet Tepetaklak'

Geçen hafta 11,32 seviyesine kadar yükselen dolar/TL bu sabah güne 11,2’nin hemen altında başladı. Gün içinde 11 liranın da altına inen dolar kuru Erdoğan’ın akşam yaptığı açıklamalarla 11.47’i aştı.

ERDOĞAN KONUŞTU, DOLAR FIRLADI
Erdoğan'ın kabine toplantısına yaptığı açıklamaların ardından dolar kuru yeni rekor seviyelere gördü. Erdoğan, dövizdeki artışla ilgili olarak şunları söyledi;

‘EKONOMİK KURTULUŞ SAVAŞI BU’
* Ülkemizi eskiden hep yaptıkları gibi denklemin dışına itmek isteyenlerin kur, faiz fiyat artışları üzerinden oynadıkları oyunu görüyoruz. Biz aynı oyunu vesayetle mücadelede gördük. Sabrettik ve başardık. Biz aynı oyunu terör örgütleriyle mücadelede gördük. Karşı atağımızı yaptık, başardık. Bu ekonomik kurtuluş savaşından da milletimizi zaferle çıkaracağız.

TEPESİNE TEPESİNE BİNECEĞİZ
* Ülkemizde önceliğimiz olan istihdamın yolunun yatırımdan, büyümeden geçtiğinden kimsenin şüphesi olmasın. Biz geçmişte uzun dönem denenmiş, yüksek faiz düşük kur yerine, yatırım, üretim, istihdam politikamızla ülkemiz ve milletimiz için en doğru olanı yapmakta kararlıyız. Kurun piyasa hareketlerini takipte özellikle kararlıyız. Yatırımı, ihracatı, bunun için önemsiyoruz. Mandacı iktisatçıların reçetelerine bunun için tamah etmiyoruz. Kurdaki yükselişi bahane ederek fahiş fiyat artışları yapan fırsatçılara göz açtırmayacağız, hepsinin de tepesine tepesine bineceğiz.”

11.47' SEVİYESİ AŞILDI
Bu sözlerin ardından uluslararası piyasalarda Türk Lirası dolar karşısında değer kaybının hızlandırdı ve 11.47' seviyesi aşıldı.

Kaynak: Ajanslar/ sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

TMSF'den CEM UZAN AÇIKLAMASI... Dilipak: 'AKP Abdest Almalı' Davutoğlu Kılıcı Çekti: 'ERDOĞAN YOK' Dört Yıl Oldu 'Arayan Yok'