Erdoğan ne diyor... Fatih Portakal ne diyor...

15545 izlenme 17 Aralık 2018
Reklamlar
Ali Aktaş paylaştı:

‘FATİH PORTAKAL’IN BAŞINA BİR ŞEY GELİRSE…’


“Fatih Portakal'ın başına bu sözlerinden dolayı bir şey gelirse hepimizin Anayasa kitapçıklarını yakmamız ya da çöpe atmamız gerekiyor. Bu sözlerde ne bir suç var ne de eyleme özendirme. Aksine bir anayasal hakkın kullanımının imkansızlığına ilişkin haklı bir eleştiri var.”

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konya'da toplu açılış töreninde konuştu. Gazeteci Fatih Portakal'ı hedef alan Recep Tayyip Erdoğan, Birileri çıkmış, portakal mıdır, mandalina mıdır, narenciye midir nedir? Sokağa çağırıyor. Haddini bil haddini bilmezsen haddini bu millet patlatır enseni" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mevlana'yı anma programı kapsamında düzenlenen 'Şeb-i Arus' törenleri için Konya'ya geldi. Erdoğan'ın toplu açılış töreninde yaptığı konuşmasından kopnuyla ilgili kısımlar şöyle;

‘BUNLAR BÖYLE AHLAKSIZ’

“Gezi dediler... 10 tane 12 tane ağaç bir yerden sökülüp bir yere taşınacak, kıyamet kopardılar. Bakın yanlış yapıyorsunuz dedik dinlemediler. Afedersiniz Dolmabahçe'de camiye bira şişeleriyle girdiler. Bunlar böyle ahlaksız. Dolmabahçe’deki Başbakanlık ofisimize saldırdılar. Sonunda bu Gezicileri derdest ettiler. Bu millete kimse bedel ödetemeyecek. Bazıları şimdi sızlıyorlar. 'Benim oğlumun suçu yok' diye. Suçu yoksa çıkar, varsa bedelini öder. Zira 15 Temmuz’u unutmadık.”

‘PORTAKAL MIDIR NARENCİYE MİDİR’

“17-25 Aralık'ta emniyet - yargı darbesine teşebbüs ettiler. Milletimizin iradesine çarptılar. 'Çözüm süreci' dedik, önlerini açtık. Yanaşmadılar. Bir daha çözüm süreci beklemeyin. Geçti o iş. Birileri çıkmış, portakal mıdır, mandalina mıdır, narenciye midir nedir. Sokağa çağırıyor. Haddini bil haddini bilmezsen haddini bu millet patlatır enseni. Sokağa mı çağırıyorsun işte buyur.”

Kaynak: Cumhuriyet/gerçekgündem/habertürk

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

MHP'li Başkan: 'Ben Tebliğciyim' İddia ağır!.. 'SARAY'DAN BULANDIRIN TALİMATI' Özdil Açıkladı '5 Milyon Dolar' İKİ İŞSİZDEN BİRİ MAAŞ ALIYOR!..