Bugün...Pençe-2 Harekâtı kapsamında Irak'ın kuzeyi Hakurk bölgesinde teröristlerle girilen çatışmada Piyade Uzman Onbaşı Mustafa Ünal (26) şehit oldu, 6 asker yaralandı. Bitlis’te de makam aracına teröristlerce düzenlenen roketli saldırıda ağır yaralanan Jandarma Binbaşı Zafer Akkuş şehit düştü.

ERDOĞAN HAKURK'U BİLİYORDU

Erdoğan DAHA ÖNCE  Şemdinli’ye gitmişti, dönemin Genel Kurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ile peki niye gitmişti?.. Gittikleri yer Tekeli üçlü sınırda bir köydü. Üçlü sınır dediğimiz de Türkiye-Irak-İran sınırlarının birleştiği noktada. 

Arazinin en hassas noktasıydı çünkü hemen güneyinde bugün Türk Ordusunun bugün harekat yaptığı Hakurk yer alıyordu. Üçlü sınıra varmadan biraz güneyde Tekeli köyü vardır, burada bizim bir taburumuz konuşludur. Aslında Tekeli, kuşbakışıyla Bağlar köyünün de doğusundadır.

‘YİNE HAKURK’TAN GELDİLER YİNE ŞEHİT, 11 ŞEHİT 

İşte bu taburumuz, 20 Haziran 2010’da, Hakurk’tan gelen teröristlerin saldırısına uğradı, 11 askerimiz şehit düştü, 16 askerimiz de yaralandı. Ertesi gün Usta Şemdinli’ye gitti, dönemin Genel Kurmay Başkanı Başbuğ ile beraber, askerlerimize geçmiş olsun demek için. Mutlaka hatırlarsınız, bu konuda medya epey haber yaptı yaptı ama şehitlerimizi unuttu, işi ‘Erdoğan mevzide çömeldi mi çömelmedi mi’ tartışmasına döktü, bu da günlerce sürdü. İşte o tartışmaya kaynak olan yer burasıydı. İşin gerçeği ise şuydu:

‘ERDOĞAN TERÖRİSTLERİN YERİNİ BİLİYORDU’

Medyaya düşen resimde bir mevzi görülüyordu, mevzide İlker Paşa eliyle teröristlerin yerini işaret ediyor ve Usta da çömelmiş bu teröristleri görmeye çalışıyordu. Resim buydu ama tartışılan konu yanlıştı. Mesele, başbakan ve genelkurmay başkanı ‘eğilmiş eğilmemiş meselesi değil, ‘niye eğilmiş’ meselesiydi. Niye eğilmişlerdi?... Çünkü karşılarında terörist vardı. Ayakta dursalar belki vurulacaklardı. 

TERÖRİSTLERİN YERİ BİLİNMESİNE RAĞMEN HAREKAT İZİN VERİLMEDİ
Bu bize neyi anlatır?.. Başbakan oradan bakıyor ve teröristleri görüyor demektir. Peki Başbakanın bu durumda ne yapması lazım?.. Genelkurmay başkanına, 'Al şu tezkereyi hemen harekat yap ve bu teröristleri yok et' demesi lazım. Ama demedi. Başbakan olaydan sonra Antalya'ya gitti tıpkı Özal’ın 15 Ağustos Şemdinli baskını sonrası gittiği gibi. Tatil yaptı ve uyudu. Ama bizim evlatlarımız Şemdinli'de uyuyamadı çünkü karşısında teröristler vardı. Bir gün gelecek yine vuracak diye düşünüyorlardı, nasıl uyusunlar ki!..

Erdoğan Neden ŞEMDİNLİ'YE GİTTİ?..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Altaylı Sormuştu 'Haber Gece Yarısı'