Anasayfa
18 Eylül 2020 ( 4191 izlenme )

Erdoğan 'Yeni Tebdirler Geliyor'

İstanbul’da cuma namazı çıkışı basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Artan corona virüsü vakalarına karşı alınacak tedbirlere değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ne yazık ki uyarılarımıza halkımız ciddi manada dikkat etmedi. Mecburen şimdi tekrar işi sıkmak zorundayız” dedi. Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

‘MECBUREN İŞİ TEKRAR SIKMAK DURUMUNDAYIZ’
* Dikkat edilen illerde vaka sayılarının düştüğünü gördük. Biz biraz gevşetince bu defa da başta Ankara, İstanbul olmak üzere bir anda vaka sayılarının yükselmeye başladığını gördük. Mecburen şimdi tekrar işi sıkmak zorundayız. * O yüzden Bilim Kurulu, Sağlık Bakanlığı tedbirleri artırmak durumunda. Gerek toplu taşım gerek düğün nikah salonu gibi yerlerdeki yaklaşımlarımız daha kararlı hale getirdik.”

‘BUNU KEYFİ YAPMIYORUZ’
* Bunu keyfi yapmıyoruz. Sadece halkımıza olan duyarlılığımızdandır. Halkımız bir sıkıntı yaşamasın bundan dolayıdır. Şimdi bazı illerimizde olumlu dönüş başladı. Aşı çalışmalarımız sıkı bir şekilde baştan itibaren özellikle başta TÜBİTAK olmak üzere devam ediyor. Bunun yanında özel sektör, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız ve Sağlık Bakanlığımız ile bu çalışmalara devam ediyorlar.”

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BAKAN kesti attı!.. 'OLMASA DA OLUR' 48 Saat Oldu 'AKP'den Tık Yok' Tepki var: 'Devlet olan Devlette bu olamaz' 'DEMİRTAŞ DURUŞMASINDA KARAR ÇIKTI'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Holding 'Kaz Dağlarında'