Azerbayan Ordusu'nun işgal altındaki Karabağ'a ilerleyişi sürerken, Ermenistan yine sivilleri hedef aldı. Ermenistan, Azerbaycan'ın tarihi ve ikinci büyük kenti olan Gence ile Terter ve Beylegan ilçelerine füzeli saldırı düzenledi. Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı ilk belirlemelere göre, 22 kişinin yaşamını yitirdiği, 74 kişinin yaralandığını duyurdu.

ERMENİLER SİVİLLERİ HEDEF ALDI

Ermenistan ordusu Azerbayncan'da yine sivilleri hedef aldı. Azerbaycan'ın ikinci büyük kenti olan ve cephe hattı ile 60 kilometre mesafede olan Gence kentine saldırı düzenledi. Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı Twitter hesabından yaptığı paylaşımda da saldırıyı doğruladı.

AZERBAYCAN ‘BU BİR PROVOKASYON’

Azerbaycan Savunma Bakanı Zakir Hasanov, Ermenistan'ın saldırısı sonrası yaptığı ilk açıklamada, söz konusu saldırının bir provokasyon olduğunu belirterek şunları söyledi: "Ermenistan'dan Azerbaycan'a ateş etmek açık bir provokasyondur ve savaş alanını genişletir"

AZERBAYCAN CUMHURBAŞKANI SÖZCÜSÜ DÜNYAYA DUYURDU
Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Hikmet Hacıyev, Ermenistan’ın Gencev’e saldırısı sonrası ortaya çıkan ilk görüntüleri paylaştı. Hacıyev, Twitter hesabından paylaştığı videoyu şu mesajla paylaştı: “Ermenistan'ın Gence kentindeki yoğun yerleşim alanlarına yönelik kitlesel füze saldırılarının sonuçları. Azerbaycan sivilleri savunmak ve Ermenistan'ı barışa zorlamak için meşru askeri hedeflere karşı yeterli önlemleri alma hakkını saklı tutar. 4 yeni füze Ganja'yı vurdu.”

Kaynak: Yeniçağ

Ermenistan Panik 'Akıl Yitik''