'MÜTERCİMLERİN SÖYLEDİKLERİ MEĞER DOĞRU DEĞİLMİŞ'

9285 izlenme 03 Aralık 2018
Reklamlar
Yıl 2018...

Yargıtay'ın bozma kararının ardından görülen Ergenekon davasında 237 sanık hakkında 647 sayfalık mütalaada, "Ergenekon terör örgütü varlığı ispat edilemedi" denildi.

DELİL YOK

Yeniden görülen Ergenekon davasında savcı mütalaasını açıkladı. Mütalaada "Ergenekon terör örgütünün varlığı kesin ve inandırıcı delille kanıtlanamamıştır. Ergenekon terör örgütünün varlığı ispatlanamamıştır" denildi(Sözcü, 30 Kasım 2018).

Şimdi yıl 1996-97... Yirmi yıl öncesi...

EROL MÜTERCİMLERE GÖRE ERGENEKON


Mütercimler’in ilk Ergenekon sözünü Kasım 1996-Şubat 1997 arasında, Can Dündar’ın 40 Dakika adlı programında kullandığını öğrendik. O zamanlar bu husus hepimizin dikkatinden kaçmış olsa gerek ki üzerinde pek durmamışız, araştırmamışız, sormamışız nedir bu Ergenekon diye.

Peki, Mütercimler ne demiş o yıllarda Ergenekon için, Can Dündar’ın kitabından okuyalım:

“ÜLKEYİ DARBEYE SÜRÜKLEYEN ÇETENİN ADI ERGENEKON”

“ Ortaya çıkan tabloya göre Türkiye’yi bir askeri darbeye sürüklemek için bir kargaşa ortamı yaratılmış ve devlette çalışan bazı kiralık katiller bu amaçla cinayet işlemişlerdi. Ancak maşalar ve maşaları kiralayanlar belliyse de maşaları kullananlar henüz ortaya çıkmamıştı. Tam 13 yıl yıldır bu konu üzerinde araştırmalar yapan emekli deniz subayı Erol Mütercimler, sonunda ilginç bir örgütle karşılaştığını söylüyor. Mütercimler’e göre ülkeyi darbeye sürükleyen ve bugün “çete” diye anılan örgütün gerçek adı; Ergenekon. ”

Bu satırları yazan kalem Can Dündar.
Mütercimler’le bir televizyon programı yapan o.
Mütercimler’i kaynak gösterip Ergenekon adını ortaya atan da o.

Görün bakalım ne demiş Mütercimler Can Dündar’a;

“ERGENEKON ADINI DUYDUM, ŞOKE OLDUM”

“ Ben de ilk kez bu örgütün adını öğrendiğimde şok oldum. Gerçek anlamda şok oldum. Çünkü o kadar yıl yüzlerce insanla konuştum, ki ihtilalci darbeci subaylar çok büyük bölümü; ama bunu ilk ben emekli tümgeneral Memduh Ünlütürk’ten duyduğumda anlayamadım.”

İşte böyle…
Memduh Ünlütürk, emekli bir tümgeneral, 12 Mart dönemi komutanlarından. İçerisinde kendisinin de yer aldığı bir vatanseverler örgütünün adı olarak gündeme taşımış Ergenekon’u. Ama şimdi hayatta olmadığından soramıyoruz kendisine, ne nedir diye…

Peki şimdi ne oldu?
Başsavcılık açıklama yaptı, Ergenekon diye bir örgüt yoktur” dedi.

Başka ne oldu?
Kod Ergenekon soruşturmasının bir kumpas olduğu ortaya çıktı.

Yani?

Yani Mütercimlerin anlattıklarının hiçbiri kanıtlanamadı, kanıtlanamadı ama Mütercimlerin söylediklerinin kod Ergenekon kumpas soruşturmasında delil olarak kullanıldı…

Erdal Sarızeybek

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'SİLİVRİ MEYDANI HALA İNLİYOR! 'İRAN YASTA' Sakin sakin... tane tane konuştu: 'Memleketi Talan mı Edeceksiniz' Rusya 'S 400'