'EYYYT' bitti... Çavuşoğlu BARZANİ HUZURUNDA!..

2765 izlenme29 Nisan 2019
Reklamlar
Başbakan Neçirvan Barzani ile Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu arasındaki görüşme başladı. Başkent Erbil’de bulunan Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Kürdistan Güvenlik Konseyi Müsteşarı Mesrur Barzani ile görüşmesinin ardından Başbakan Neçirvan Barzani ile bir araya geldi. 

Görüşmede Türkiye’nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, Erbil Başkonsolosu Hakan Karaçay da hazır bulundu. Barzani-Çavuşoğlu görüşmesinin gündeminde Erbil-Ankara ilişkilerinin yanı sıra Irak ve bölgedeki durum bulunuyor. Eylül 2017’de Kürdistan Bölgesi’nde gerçekleştirilen referandumun ardından Ankara’dan Erbil’de ilk üst düzey temas olması bakımından bu ziyaret büyük önem taşıyor.

Bu ziyaret aynı zamanda taraflar arasında bu dönemde yaşanan soğukluğun aşılması için atılan önemli bir adım olarak görülüyor. Çavuşoğlu'nun daha sonra Başbakan Yardımcısı Kubad Talabani ile de görüşmesi bekleniyor.

Kaynak: Rudav/ Erbil

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'ŞEYH UBEYDULLAH İSYANI' İYİ Parti'de SICAK GELİŞME!.. Tek şirket!.. Tek ihale!.. 'KAMU ARAZİSİ GİTTİ' Tepkiler çığ gibi... 'O PROFESÖR GÖREVDEN ALINDI'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
İmamoğlu: 'Üzüntü Duyuyorum, Bilgileri Yanlış'