Anasayfa
05 Mayıs 2019 ( 10793 izlenme )

fabrika kapandı... maaş yok... YÜZLERCE İŞÇİ KAPIDA!..

Kocaeli’de 1998 yılında kurulan ve İSO En Büyük 500 Şirket listesinde Türkiye’nin 253’üncü büyük firması olan Yıldız Sunta, üretimi bitirdi. 645 işçi içeride kalan paralarını alamadan işsiz kaldı.

Türkiye'nin 253'üncü büyük firması olan Yıldız Sunta önceki gün üretimi bitirdi. Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde 21 yıldır üretim yapan firma geçtiğimiz yıl ekonomik krizden etkilenmiş ve işçi maaşlarını ödeyemez hale gelmişti. Fabrikada yaklaşık 400 mavi yaka, 135 beyaz yaka, 110 müteahhit işçisi çalışıyordu. Önceki gün geniş bir toplantı yapan fabrika yönetimi firmayı kapattıklarını duyurdu. Bu duyuru sonrasında yaklaşık 645 kişi işsiz kaldı.

GİRİŞİMLER İŞE YARAMADI

Aylardır maaş alamayan işçilerin alacakları ile ilgili konuşan işveren temsilcileri tedarikçilerden gelen tüm parayı işçilere vereceklerini söyledi. Fabrikanın ekonomik sıkıntılarının aşılması için fabrika örgütlü Ağaç-İş Sendikası'nın bağlı olduğu Türk-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Ergün Atalay ve AKP Kocaeli Milletvekili ve eski Başbakan Yardımcısı Fikri Işık 31 Mart yerel seçimlerinin ardından devreye girmiş ancak Ankara'daki temaslar da işe yaramamıştı.

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

KÜSTAH YUNAN'a AKLA ZİYAN DESTEK!.. Karar Çıktı 'Toplayın' Enginyurt 'Kim Çözecekse Çözsün Artık' Fatih Portakal:. 'BU İNSANLARI KİM DUYACAK'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Ziyaret Bitti: 'İŞLER TIKIR'