Anasayfa
06 Aralık 2018 ( 20557 izlenme )

FİDAN İDDİASI ANKARA'YI KARIŞTIRDI'

Habertürk yazarından ÇARPICI İDDİA!..

MİT Başkanı Hakan Fidan, ABD Kongresi'ne gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın Suudi Arabistan’ın İstanbul Başknosolosluğu’nda öldürülmesi ile ilgili sunum yaptı. Habertürk yazarı Serdar Turgut, Amerikan kaynaklarının Hakan Fidan’ın Amerikan Kongre’sinde olduğunu ve kapalı kapılar ardında dar kapsamlı görüşmelerde Kaşıkçı cinayeti hakkında kongre üyelerine bilgi verdiğini söylediğini aktardı. Turgut, Fidan’ın kendi inisiyatifiyle mi yoksa bir davet üzerine mi veya kimin daveti üzerine Kongre’ye geldiğinin açıklanmadığını bildirdi.

CIA BİLGİ ALDI, FİDAN BİLGİ VERİYOR

CIA Başkanı Gina Haspel’in Cemal Kaşıkçı cinayetinin ardından Türkiye’ye gelerek hem MİT yetkililerinden hem de devlet üst yönetiminden olayla ilgili bilgi aldığını hatırlatan Turgut, “Hakan Fidan’ın bu ziyaretinin o Haspel’in ziyaretine bir karşılık olarak da görülmesi mümkün” yorumunda bulundu.

SENATO’YA ANLATIYOR

Kaşıkçı cinayeti konusunda Senato ile Beyaz Saray’ın arası hayli gerginken ve Senato Muhammed bin Selman’a karşı cephe almışken MİT Başkanı'nın elindeki bilgileri Senato'ya anlatması Amerikan kaynakları tarafından ilginç bir gelişme olarak yorumlandı. Bu kaynaklar bu gelişmenin Beyaz Saray’dan tepki görmesinin ihtimal dahilinde olduğunu dile getirdi.

Kaynak: T24/HaberTürk

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'İmamoğlu Kolları Sıvadı' 'Bir Soru Sorabilir miyim' dedi.. 'Kamera Kilit' Tarihin en sinsi planı... 'BOP' Belediye Kasasından Vakfa: '2.1 MİLYON'