Anasayfa
25 Aralık 2018 ( 695 izlenme )

FİFA'DAN TÜRK TAKIMINA CEZA!..

FIFA, Gaziantepspor'dan ayrılarak Osmanlıspor'a transfer olan Zydrunas Karcemarskas'ın alacaklarının ödenmemesi sebebiyle kırmızısiyahlıları 6 puan ile cezalandırdı.

Gaziantepspor Başkanı Hasan Şahin, konuyla ilgili olarak kulüp resmi internet sitesi üzerinden bir açıklama yayımladı. Başkan Hasan Şahin'in açıklaması şu şekilde:

‘BÜYÜK BİR ENKAZ DEVRALDIK’

"Tüm kamuoyu biliyor ki; Gaziantepspor başkanlığı görevine başladığımda büyük bir enkaz devir aldım. Başkanlığım ile beraber sezon başı transfer yasağını kaldırmak ve transfer yasağı dosyalarını çözüme kavuşturmak için büyük uğraşlar verdik ancak; eski yönetimler tarafından maddi ve manevi tüketilmiş, içi boşaltılmış, tüm gelirlerine el konulmuş olan Gaziantepsporumuzun profesyonel liglerde kalabilmesi için 30’a yakın FIFA dosyası ile mücadelemizden maddi kaynak yaratamama nedeni ile sonuç alamadık”.

‘6 PUANIMIZ SİLİNDİ, AYRICA TRANSFER YASAĞI’

“Son olarak eski oyuncularımızdan Zydrunas Karcemarskas ile yaptığımız ön görüşmelerde olumlu yönde beyan bildirmiş ve Gaziantepspor’a yardımcı olacağını söylemiştir. Ancak daha sonra kimler tarafından aranıp oyuncunun fikri değiştirildi ise kulübümüzün efsaneleri arasında yer alan Karcemarskas’ın erteleme ve taksitlendirme talebimizi kabul etmemesi nedeni ile FIFA Disiplin Kurulu tarafından 6 puan ceza ve ayrıca amatör, alt yapı dahil transfer yasağının kulübümüze uygulandığını üzülerek belirtmek zorundayız.”

Ayrıca kulübümüz diğer FIFA dosyaları için kaynak yaratılmaz, futbolcu ve kulüpler alacak görüşmelerinde erteleme taleplerimizi kabul edilmez ve olumlu sonuç alınamaz ise amatör liglere düşürülmesi cezası ile karşı karşıya kalacaktır.

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur."

Kaynak: DHA

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Seçimde ağır manipülasyon!.. 'ÜÇLÜ VURUŞ' Bakan açıkladı!.. FETÖ'DEN ARINDIK!.. Köyatası Uyarı 'Hazırlıklı Olun' Twitter 'Rakamlar Uçuyor'