FOX Muhabiri BİR SORU sordu: 'Erdoğan Öfkeden Dondu'

27518 izlenme
Reklamlar
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Azerbaycan ziyareti öncesi Ankara Esenboğa Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 22 Şubat'ta yaptığı bir açılamada kullandığı "Libya'da birkaç şehidimiz var" açıklamasına gelen tepkilere ilişkin Fox TV muhabirinin sorusuna çok sert tepki gösterdi. Sinirlendiği görülen Erdoğan, "Fox önce gazete olsun, Fox önce ciddi bir medya mensubu olsun. Yalan haber üretmeyi bırakın" dedi.

Bugünkü basın toplantısında Fox TV muhabirinin “birkaç şehit” ifadelerine yönelik tepkilerle ilgili sorusuna Erdoğan şu sözlerle sert tepki gösterdi:

‘BİRKAÇ DERİZ NE OLMUŞ, BENİ MUHALEFET Mİ YARGILAYACAK’’
* Fox önce gazete olsun, Fox önce ciddi bir medya mensubu olsun. Yalan haber üretmeyi bırakın. Muhalefetin söylemleri de beni ilgilendirmiyor. Rakam da olur, sayısal olarak o ifadeyi de kullanırız. Beni muhalefet mi yargılayacak? Ne diyor muhalefet, “gidin Esed’le görüşün” diyor. Bizim kendimize ait Libya’da iki tane şehidimiz var. Bunu açıklarız. Ne diyecek şimdi Bay Kemal?”

‘ŞEHİTLERİMİZ İÇİN BİRKAÇ DEMİŞTİ’
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan İzmir'de Kuzey Ege Otoyolu açılışında 22 Şubat’ta yaptığı konuşmada, Libya’daki son duruma değinmişti. Erdoğan, “Tabii birkaç tane şehidimiz var. Ama birkaç tane şehidimizin karşılığında da 100'e yakın orada, o lejyonerlerden etkisiz hale getirdik” demişti.

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Başkan Yavaş'a 'Yakışıksız İtham' 'Saray'ın Beslemeleri Haddinizi Bilin' Herkes Var 'Arınç Yok' Dervişoğlu Noktayı Koydu 'O Nesil Şimdi Saray'da'