Anasayfa
19 Mart 2020 ( 1861 izlenme )

Fransa ''Yayılıyor'

Fransa'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı 372'ye, vaka sayısı 10 bin 995'e çıktı. Sağlık Bakanlığı Genel Müdürü Jerome Salomon, düzenlediği basın toplantısında, virüs tespit edilen kişi sayısının 1861 artarak 10 bin 995'e yükseldiğini belirtti.

‘SALGIN ÜLKEYE YAYILDI’
Virüsü taşıyanların arasında yoğun bakımda tedavi gören kişilerin sayısının 1122'ye çıktığını aktaran Salomon, salgının ülkenin tamamına yayıldığını söyledi. Salomon, salgın nedeniyle son 24 saatte 108 kişinin daha yaşamını yitirdiğini ve böylece hayatını kaybedenlerin sayısının 372'ye yükseldiğini duyurdu. Ölenlerin yüzde 6'sının 60 yaş altında olduğunu kaydeden Salomon, Fransızlara zorunlu olmadıkça dışarı çıkmaması gerektiğini vurguladı. Ülkede bugün bir günde kaydedilen en yüksek ölüm sayısına ulaşıldı.

AMERİKA: 'VAKA SAYISI ARTIYOR’
Öte yandan, ABD'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı vaka sayısının 10 bin 755'e, can kaybının 154'e yükseldiği bildirildi. Ülkedeki koronavirüs salgınına ilişkin verileri takip eden Johns Hopkins Üniversitesinin son rakamlarına göre, Kovid-19 ile bağlantılı teyit edilen vaka ve ölü sayısı artmaya devam ediyor. Bugün elde edilen son güncel rakamlara göre ABD genelindeki koronavirüs kaynaklı vaka sayısı 10 bin 755, ölü sayısı 154 oldu.

KOVİD-19 VAKALARININ YARIDAN ÇOĞUNU 54 YAŞ ALTI HASTALAR OLUŞTURUYOR
ABD’de yeni tip koronavirüs salgınına yakalananların yüzde 52’si ile bunlardan hastaneye kaldırılanların yüzde 39’unun 54 yaş altı olduğu belirtildi. CDC raporunda, 21 Şubat ile 16 Mart arasında virüse yakalanan 2 bin 449 vakanın yüzde 52’sinin 54 yaş altı olduğu belirtilirken, 54 yaş altı vakalardan hastaneye yatırılanların oranının ise yüzde 39 olduğu kaydedildi.

‘HERKES DİKKATLİ OLSUN’
Columbia Üniversitesi Mailman Halk Sağlığı Okulu Profesörü Stephen S. Morse, herkesin bu rakamlara dikkat etmesi gerektiğini belirterek, “Salgından sadece yaşlılar etkilenmiyor, 20 yaş ve üstü insanlar da var. Genç ve sağlıklı olduklarını düşünüyor olsalar bile dikkatli olmaları lazım.” ifadesini kullandı. Raporda, 54 yaş üstü virüs taşıyıcı hastalarda ölüm riskinin daha yüksek olduğuna vurgu yapıldı.

Kaynak: Ajanslar

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tam Bir Suç duruyusu: 'AKP'DE SİYASİ AYAK' Mahkeme: 'ALMADAN ÖNCE BAKSAYDIN' İş Karıştı: ' O ÖYLE BU BÖYLE' Cumhurbaşkanlığı Kurul Üyesinden Yıldırım Çark!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
CİMER: 'ALAYINI YAKALADIK'