Gara'da 'Son Perde'

3090 izlenme 20 Mart 2021
Reklamlar
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "13 şehidin sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan'dır" sözlerine Cumhurbaşkanı Erdoğan yanıt verdi. Erdoğan, "Sen nasıl bir yüzsüzsün ya? Sen de nasıl bir yüz var ya? Utanıp sıkılmadan Gara katliamındaki şehitlerin sorumlusu Cumhurbaşkanıdır diyorsun. Terbiyesiz herif" ifadelerini kullandı.

‘CHP’YE OPERASYON SİNYALİ’
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin Ankara il kongresine katıldı, Ordu ve Şanlıurfa kongrelerine video konferans yöntemiyle bağlandı. Erdoğan ‘Sen önce DHKP-C’lileri temizle Kılıçdaroğlu. Bunların da hepsini senin önüne çıkaracağız, merak etme.” diyerek CHP’ye karşı yapılacak bir operasyonun sinyalini verdi.

VİDEOLU YANIT
Buna karşılık Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Ankara'da gerçekleştirdiği kongrede kendisine hakaret eden Erdoğan'a yanıt verdi.

‘CEVABI BULACAĞIZ’
Erdoğan'ın sorulan sorulara cevap vermek yerine hakaret ettiğini aktaran Kılıçdaroğlu, "Ben 16 şehidimizin hakkını sonuna kadar savunmaya devam edeceğim. O 5 sorunun cevabını mutlaka senden alacağım" dedi. Sosyal medyadan bir video paylaşan Kemal Kılıçdaroğlu, şu mesajları verdi:

‘MİLLET ADINA SORDUM ŞEHİTLER ADINA SORDUM, CEVAP VER’
“Bugün Erdoğan bana hakaret ediyor. Kontrolünü kaybedip, 'terbiyesiz' bile diyor. Ne için söylüyor bunları? Ben 16 şehidimizin hakkını savunduğum için. Ve kendisine 5 soru sordum. Şehit aileleri adına sordum, milletimiz adına sordum. 5 soruya yanıt ver dedim, en azından toplum neyin olup olmadığını öğrensin diye. Ama sen bütün bunları bırakıyorsun, bana hakaret ediyorsun. Hangi gerekçe ile hakaret ediyorsun? İşin reklamına kaçıyorsun. Ben 16 şehidimizin hakkını sonuna kadar savunmaya devam edeceğim. O 5 sorunun cevabını mutlaka senden alacağım. "

Kaynak: Ajanslar

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'Bu da Magandanın Rapçisi'' 'BAŞIMIZA BUNLAR GELECEKLER' dedi... 'ARINÇ VAKASI NEDİR' Barzani 'Hani Cemaat'