İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatını sosyal medya hesabından duyurdu. Vali Yerlikaya paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

’24 SAAT AÇIK OLSUN’
“Cumhurbaşkanımız Sayın @RTErdogan #AyasofyaKebirCamiiSerifi’nin bu günden itibaren 24 saat ibadete açık olması talimatını verdi. Ayasofya Camii artık 24 saat daima açık olacak. Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı sunuyoruz.”

EŞBAŞKAN
Öte yanda Erdoğan ‘BOP Eşbaşkanıyız’ dediği video yeniden gündeme düştü. Emekli Albay Erdal Sarızeybek BOP Projesinin ne olduğunu facebook ve youtube kanallarında tek tek açıkladı. Projesinde son aşamanın anayasa üzerinde oynanarak Türk Cumhuriyeti Devletinin Anayasasının değiştirilmesi öngörülüyor.

ERDOĞAN ‘BİZ BOP EŞBAŞKANLARINDAN BİRİYİZ’

Sadece 2004-2006 arası geçen iki yılda dönemin Başbakanı Erdoğan’ın ‘Biz Genişletilmiş Ortadoğu ve Kuzey Afrika Presinin (BOP) eşbaşkanlarından biriyiz’ dediği açıklandı. Bir konuşmasında ‘Şu anda demokratik ortak olarak geniş Ortadoğu ve Kuzey Afrika projesi içinde, bu projenin eşbaşkanları olarak Türkiye, İtalya ve Yemen yer alıyor. Bu ülkelerde demokrasi, özgürlükler, egemenlik ve ekonomik kalkınma konularındaki gelişmeleri izleyeceğiz. Elimizden ne geliyorsa, bunu bölge barışı için, bölgenin refahı ve mutluluğu için yerine getirme gayreti içinde olacağız’ dediği kaydedilmiş.

KAÇ KEZ EŞBAŞKANLIK İFADESİ KULLANDI
1. Kanal D ekranından; (16 Şubat 2004) “Şu anda Amerika’nın da, Büyük Ortadoğu Projesi var ya, genişletilmiş Orta Doğu, yani bu proje içerisinde Diyarbakır bir merkez, bir yıldız olabilir.”
2. İran’da basına; (28 Temmuz 2004) “Demokratik ortak olarak Geniş Orta Doğu ve Kuzey Afrika Projesi içinde, bu projenin eş başkanları arasında yer alıyoruz.”
3. Dünya ekonomik Forumunda; (28 Ocak 2005) “Türkiye bu bölgede işlevini Büyük Orta Doğu projesi içerisinde etkin bir şekilde yerine getirecektir.”
4. Basın mensuplarına; (8 Haziran 2005) “Geniş Orta Doğu Projesi içinde bir görev üstlendik ve bu görevle birlikte bizeeş başkanlık verildi.”
5. Lübnan’a giderken; (15 Haziran 2005) “Geniş Orta Doğu ve Kuzey Afrika İnisiyatifi çerçevesi içerisinde Türkiye, eş başkanlık olarak, İtalya ve Yemen ile paylaştığı bir görevi yürütecek.”

6. Basın mensuplarına; (16 Kasım 2005)Dışişleri Bakanı Gül, Bahreyn’de ABD Dışişleri Bakanı Condalezza Rice ile Geniş Orta Doğu ve Kuzey Afrika Projesiyle ilgili görüşecek. Söz konusu Projede eş başkanlık görevi yapıyoruz. Proje için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Ve yapmaya devam edeceğiz.
7. AKP Grup Toplantısında; (21 Şubat 2006) “Genişletilmiş Orta Doğu ve Kuzey Afrika Projesindeki rolümüz bize özellikle Orta Doğu’da önemli görevler yüklemektedir.”
8. AKP Üsküdar İlçe Kongresinde; (26 Şubat 2006) “Biz Orta Doğu’da GODKA denilen Geniş Orta Doğu ve Kuzey Afrika Projesi’nin içinde eş başkanız. Biz orada görev ifa ediyoruz.”
9. İstanbul Bayrampaşa İlçe Kongresinde; (4 Mart 2006) “Biz Büyük Orta Doğu Projesi’nin eş başkanlarından biriyiz. Bu görevi yapıyoruz.”
10. AKP Grup Toplantısında; (30 Mayıs 2006) “Eş başkanlık görevini kabul ettik.”

Kaynak: Ajanslar

Gece Talimat 'Vazife 24 Saat'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Holding 'Kaz Dağlarında'