Anasayfa
18 Nisan 2022 ( 7435 izlenme )

Gece Yarısı Harekat 'Öneri Kritik'

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Irak'ın kuzeyinde Metina, Zap ve AvaşinBasyan bölgelerindeki terörist hedeflere yönelik karadan ve havadan Pençe Kilit Operasyonu'nun başlatıldığını açıkladı.

‘ASKERİ HASTANELERİ AÇIN’

Öte yanda CHP Balıkesir Milletvekili Dr. Fikret Şahin, kamu hastanelerinin can çekiştiği bir dönemde bir de ordunun sağlık probleminin içine sürüklenmesinin büyük risk doğurduğunu söyledi. Kamu hastanelerindeki yoğunluk nedeniyle askeri personelin tedavisinde de aksamalar yaşandığını belirten Dr. Şahin, durumu şöyle anlattı;

‘ASKERİ PERSONELİN ASKERİ DOKTORA İHTİYACI VAR’

“Muayene randevusunun alınamadığı, tetkiklerin ileri tarihlere verildiği ve ameliyatların dahi yapılamadığı kamu hastanelerindeki yoğunluk düşünüldüğünde, askeri personellerimiz nerede ve nasıl tedavi olacaklar? Daha fazla zaman kaybedilmeden ve halen belirli sağlık kuruluşlarında askeri akademisyenler görev yapmaktayken, bu akademisyenlerin tecrübelerinden faydalanarak bu kurumların yeniden hizmete açılması gerekli. Güçlü ordu için askeri hastaneler bir zorunluluktur.”

‘ÜLKEMİZ İÇİN GATA’YI YENİDEN AÇIN’

Dr. Şahin, “GATA'nın yeniden askeri akademi haline dönüştürülmesi ve sivil hekimlerimizin kendi uzmanlık alanlarında daha etkin sağlık hizmeti sunabilecekleri yerlerde görevlendirilmeleri ülke yararınadır” diye konuştu.

‘TERÖRLE MÜCADELEDE ASKERİMİZİN ASKERİ DOKTORA İHTİYACI VAR’

Askeri hastanelerin Türkiye'de modern tıbbın öncüsü olduğuna işaret eden Dr. Fikret Şahin, bu hastanelerin birikiminin hain darbe girişimi fırsat bilinerek heba edildiğini söyledi. Dr. Şahin, askerlerin tedavilerinin harp cerrahisi ve psikolojisi alanında uzman olmayan hekimler tarafından yapıldığını belirtirken, “Terör bölgelerine yakın kamu hastanelerinden sivil hekim görevlendirmek, ileriye dönük kayıplarımızı da artıracaktır” uyarısında bulundu.

GECE YARISI SINIR ÖTESİ HAREKAT BAŞLADI

Öte yanda Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Irak'ın kuzeyinde Metina, Zap ve AvaşinBasyan bölgelerindeki terörist hedeflere yönelik karadan ve havadan Pençe Kilit Operasyonu'nun başlatıldığını açıkladı. Operasyon kapsamında terör örgütüne ait hedeflerin yoğun ateş altına alındığını vurgulayan Akar, harekatı şöyle açıkladı;

‘AVAŞİN BASYAN ZAP VE METİNA’

“Hazırlanan plan kapsamında gerçekleştirilen operasyonda Metina, Zap ve AvaşinBasyan bölgelerindeki terörist hedefleri önce hava kuvvetlerimiz tarafından ateş altına alındı. Kahraman pilotlarımız terör örgütüne ait barınak, sığınak, mağara, tünel, mühimmat depoları ile sözde karargahlardan oluşan hedefleri başarıyla vurdu. Fırtına, ÇNRA ve diğer topçu unsurlarımız tarafından da belirlenen hedefler yoğun şekilde ateş altına alınarak tam isabetle vuruldu. “

‘BİRİNCİ AŞAMA HEDEFLER ELE GEÇİRİLDİ’

“ATAK Helikopterlerimiz, İHA ve SİHA'larımızla desteklenen kahraman komandolarımız ve bordo berelilerimiz karadan sızarak ve hava hücum harekatı ile bölgeye intikal etti. Şu ana kadar operasyonumuz planlandığı şekilde başarıyla devam ediyor. Birinci safhada belirlenen hedefler ele geçirildi” açıklamasında bulundu.

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CHP Milletvekili 'İstifa' İş İlerliyor 'Aşı Muhayyer' AKP Ziyaret 'Vatandaş Tepki' Gündüz Piyasada ''Alın Alın'