Anasayfa
02 Eylül 2019 ( 1945 izlenme )

GELİYORLAR!..

Bayram tatili için ülkelerine giden Suriyelilerin dönüşü sürüyor. Son açıklanan verilere göre, Türkiye’ye dönen Suriyeli sığınmacıların sayısı 25 bini buldu. Ramazan ve Kurban bayramlarını ülkelerinde geçiren Suriyeliler, Kilis Öncüpınar Sınır Kapısı üzerinden Türkiye'ye dönmeye devam ediyor. Şu ana kadar 25 bin Suriyelinin döndüğü öğrenildi.

‘GERİ DÖNÜŞLER SÜRÜYOR’

Ramazan Bayramı için 17-31 Mayıs 2019 tarihi ile Kurban Bayramı için 22 Temmuz- 9 Ağustos arasında Kilis Valiliği'nin izniyle ülkelerine giden 60 bini aşkın Suriyelinin dönüşleri sürüyor.Suriye’nin Babul Selam Sınır Kapısı'na işlemlerini yaptıran Suriyeliler daha sonra Kilis Öncüpınar Sınır Kapısı'na geliyor. Göç İdaresi ile pasaport polisi tarafından işlemleri yapılan Suriyeliler, gümrük görevlilerinin son kontrollerinden sonra Kilis üzerinden Türkiye’ye giriş yapıyor.

Ramazan ve Kurban bayramında ülkelerine giden Suriyelilerin şu ana kadar 25 binin Türkiye’ye geldiği öğrenildi. Suriyelilerin dönüşünün 31 Aralık 2019 tarihine kadar süreceği bildirildi.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'N'apalım Trafikte Sıkıştık' dediler... HEPSİ SERBEST!.. 'GİZEMLİ COĞRAFYA' Akşener açıkladı!.. İYİ PARTİ'den 10 ADAY!.. İş Döndü Dolaştı 'Seçim 2023'