Gökçek Kedi: 'ÜÇ MİLYON YEMİŞ'

2312 izlenme 26 Ocak 2020
Reklamlar
Sayıştay Başkanlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin 2018 yılına ilişkin raporunu yayınladı. Raporda ‘'Misket Kedi'' adıyla yaptırılan çizgi filme 3 milyon lira harcandığı belirlendi.

ÜÇ MİLYONLUK GÖKÇEK KEDİSİ

Melih Gökçek ve Mustafa Tuna döneminin incelendiği raporda, Ankara'yı tarihi, sosyal ve kültürel yönden tanıtmak ve TV kanallarında yayınlanmak üzere ‘'Misket Kedi'' adıyla yaptırılan çizgi filme 3 milyon lira harcandığı belirlendi. Filmin dublaj, çekim, seslendirme gibi tüm işleri de tek bir firmaya verildi. Çizgi film ana konsepti ve karakterlerin oluşturulması için 2 milyon 834 bin TL, müzik, karakterler ve miksaj için de 280 bin TL ödendi.

MASKOT KEDİLERLE MİSKET OYNAMIŞTI


2014 yılında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olan Melih Gökçek, TGRT Haber'de canlı yayında iki maskot kedi ile birlikte misket oynamıştı. Gökçek, Ankara Belediyesinin Dünya çocuk oyunları için EXPO'ya mini hazırlık yaptıklarını anlatarak, ‘Misket Ankara'nın sembolü, Ankara'nın tarihi kıyafeti seğmendir. Bizde kedilere seğmen kıyafeti giydirdik. Halkın içinde inanılmaz sempati getirdi." demişti.

ÜÇ MİLYON LİRA

Melih Gökçek ve Mustafa Tuna döneminin incelendiği Sayıştay raporunda, Ankara'yı tarihi, sosyal ve kültürel yönden tanıtmak ve TV kanallarında yayınlanmak üzere ‘'Misket Kedi'' adıyla yaptırılan çizgi filme 3 milyon lira harcandığı belirlendi.

Kaynak: Ajanslar

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İş Değişti: 'DARBE BİLDİRİSİNİ BAKIN KİM DUYURMUŞ? Canlı Yayında İlan: 'Portakal'a Ağır Ceza' Haberler Peş Peşe 'Hava Bozuk' Herkes Var 'Arınç Yok'