'Gücünüz Yetmez' dedi 'CHP Tavır Net'

9049 izlenme 10 Mayıs 2022
Reklamlar
Sosyal medya hesabından 2011 yılından bu yana sığınmacılarla ilgili yaptığı açıklamaların videosunu paylaşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Kaçaklar ve sığınmacılar konusunda netim. Gidecekler," dedi.

‘GİDECEKLER’
Twitter'dan açıklama yapan Kılıçdaroğlu, "Kaçaklar ve sığınmacılar konusunda netim. Gidecekler. Bu konunun suçluları Recep Tayyip Erdoğan ve Avrupa Ülkeleridir. Onların alavere dalavereleridir. Biz, muhalefete muhalefet olmayız. Bizim mücadelemizin muhatapları çok nettir" dedi.

ERDOĞAN ‘SIĞINMACILARI GÖNDERMEYE HİÇBİRİNİZİN GÜCÜ YETMEZ’ DEMİŞTİ
Dün Kabine Toplantısı’ndan sonra açıklamalar yapan Erdoğan, son dönemde tartışma konusu olan sığınmacılarla ilgili konuşmuştu. Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun “Hepsini tekrar Suriye’ye göndereceğiz” ifadelerine cevap olarak “Bunları yapamayacaksın, bunları yapmaya da hiçbirinizin gücü yetmez. Zira biz Ensar kültürü ile yetişmişiz. Muhacir kültürünün ne olduğunu iyi biliriz. Biz sizler gibi bu toprakları hüdainabit bulmadık” demişti.

‘GÖNÜLLÜ DÖNÜŞ İÇİN İMKAN’

Erdoğan açıklamasının devamında, “Dün onların dedelerini nasıl bağrımıza basmışsak, bugün bize sığınanlara aynı şekilde davranıyoruz. Mazlumları katillere teslim etmedik, etmeyeceğiz. Suriyelilere ya da diğer ülkelerden gelen vatandaşlara hiçbir kaynak tahsis edilmemektedir. Gönüllü dönüşler için gereken imkanları sağladıkça, ülkemizdeki Suriyeli sayısının makul sayılara gerileyeceğinden kimsenin şüphesi olmasın” demişti.

Kaynak: Ajanslar/ gerçekgundem

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ekmek Aslanın Ağzında: 'YÜZDE 40' Toplantı Bitti 'Ortak Deklarasyon Açıklandı' 'Aman Mücahitçiğim, Bin Tane Olsa Ne Yazar' dedi.. 'Gökçek Toz Duman' 'MEDYADA YALAN RÜZGARI'