Anasayfa
17 Mayıs 2019 ( 7094 izlenme )

Barlas: 'AKP Kaybeder mi ki'

Sabah gazetesi yazarı Mehmet Barlas, bugünkü köşe yazısında "Erdoğan'ın liderliğinde başarı ile çıkan AK Parti'nin, üstelik Binali Yıldırım gibi güçlü ve deneyimli bir isimle İstanbul'u kaybetmesi ne kadar mümkündür ki?" diye yazdı.

Mehmet Barlas, İstanbul Belediye Başkanı seçiminin ikinci raundu, özellikle AK Parti'deki yansımaları açısından bir yerel seçimden öteye anlam taşıyor" ifadesini kullandı. Barlas şöyle devam etti:

'AKP'NİN SEÇİMİ KAYBETME İHTİMALİ ZAYIF'

"Bazılarına göre bu ikinci raunda da Ekrem İmamoğlu'nun çoğunluğu alması halinde, önümüzdeki dönem bir erken genel seçim ve erken Cumhurbaşkanı seçimi bile gündeme gelebilir. Tabii ki bu tür yorumları değerlendirmek için vakit çok erken. Ayrıca 17 yıldan bu yana iktidar olan AK Parti'nin, 23 Haziran'daki seçimi kaybetmesi ihtimali de herhalde güçsüzdür."

'AKP'NİN İSTANBUL'U KAYBETMESİ MÜMKÜN MÜ Kİ'

Her seçimden ve her referandumdan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğinde başarı ile çıkan AK Parti'nin, üstelik Binali Yıldırım gibi güçlü ve deneyimli bir isimle İstanbul'u kaybetmesi ne kadar mümkündür ki?" diyerek seçimi AKP'nin kazanacağını ileri sürdü.

kaynak: yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İş Değişti: 'ABD ASKERİ TÜRK TOPRAĞINDA' Erdoğan Açıkladı: 'Şehitlerimiz Geliyor' 'BAKAN'dan ŞAKA GİBİ AÇIKLAMA' AKP: ‘LİDERİNİ ÜZENLER İÇİN MUHASEBE DÖNEMİ’