Anasayfa
18 Temmuz 2022 ( 9755 izlenme )

Gün Bir Ayar Bir 'Zam Geldi'

Alkol ürünlerine gelen zamların ardı arkası kesilmiyor.

YÜZDE 120 ZAM
Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, bugün itibarıyla bir içki grubuna ait ithal şarap, votka, viski ve likör ürünlerine zam geldiğini söyledi. Aybaş, zam oranının ortalama yüzde 1520 aralığında değiştiğini ifade etti.

YENİ FİYATLAR 2580 TL ARALIĞINDA ARTTI
Buna göre, A markasına ait 35’lik viskinin fiyatı 215 TL’den 245 TL’ye, 375 TL olan 70’lik viskinin fiyatı ise 429 TL oldu. B markasına ait 35’lik votkanın fiyatı 160 TL’den 185 TL’ye, 299 TL olan 70’lik viskinin fiyatı ise 349 TL’ye çıktı.

SENE BAŞINDAN BU YANA BEŞİNCİ ZAM

Söz konusu fiyat artışları, sene başından bu yana beşinci zam olma özelliğini taşıyor. Ocak ve mart ayındaki zamlardan sonra mayıs ayı ortasında bazı rakı, viski, votka ve şarap ürünlerine yüzde 12 ila yüzde 23 aralığında zam gelmişti. Temmuz ayı başında ise bir içki grubuna ait şarap bazlı içecekler ve bazı kokteyllerin fiyatları yüzde 40 oranında artmıştı.

BİRAYA DA ZAM BEKLENİYOR

Aybaş, geçen seneye kadar yılda bir kez ya da 6 ayda bir zamlanan alkol ürünlerinin bu sene itibarıyla neredeyse her ay zamlandığına dikkat çekti. Aybaş, “Gelen zamların hızına biz de yetişemez olduk” ifadelerini kullandı. Öte yandan Aybaş, bu ay itibarıyla biraya da zam beklendiğini, ancak hem yapılacak zamların hem da zam oranlarının henüz netleşmediğini kaydetti.

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP Anket ''Açıklandı' Bursa'da Skandal Afiş!.. Çivi çıktı!.. 'BAKANLIK BELEDİYEYİ SATTI' AKP'li Başkan 'Şeker dedi Çuvalladı'