Anasayfa
01 Ekim 2021 ( 5060 izlenme )

Gün Bir Ofsayt Bir 'Üç Kat'

AKP hükümeti sigara ve otomobil vergilerinin 3 kat birden artırabilmesine için TBMM Başkanlığına yeni bir torba teklifi sundu.

ERDOĞAN YETKİLİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sigaradan alınan asgari maktu vergi ile otomobillerden alınan özel tüketim vergisine ilişkin yetkisinin genişletilmesi yeni düzenlemenin içinde yer aldı. AKP milletvekillerinin imzasıyla TBMM Başkanlığına sunulan torba yasa teklifiyle Özel Tüketim Vergisi Kanunu’nda değişiklik yapılacak.

BİR KAT YETMEDİ, ÜÇ KAT GELİYOR
Habertürk'ten Ahmet Kıvanç'ın haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tütün ürünlerinden alınan asgari maktu vergi ile motorlu taşıtlardan alınan özel tüketim vergisini bir katına kadar artırma yetkisi üç katına çıkartılacak.

TÜM YETKİLER ERDOĞAN’DA
Erdoğan, ayrıca ÖTV uygulamasında motorlu taşıtlar için farklı matrah grupları oluşturmaya, matrah grupları ve motor gücü itibarıyla farklı oranlar belirlemeye yetkili olacak ve söz konusu vergileri sıfıra kadar indirme yetkisi de devam edecek.

OTOGAZA ZAM
Öte yanda Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere LPG'ye 71 kuruş zam kararı alındı. Zam pompa fiyatına da yansıyacak.

İKİNCİ ZAM
EPGİS'den yapılan açıklamada "Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 02/10/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; LPG Oto gazda 71 KRŞ/LT Pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur." denildi.

SON ZAM 6 GÜN ÖNCE YAPILMIŞTI
Öte yandan, LPG fiyatına 24 Eylül’de de 15 kuruş zam yapılmıştı. Fiyat artışının ardından Ankara'da ortalama 5.09 liradan satılan LPG'nin litre fiyatı 5.24 lira olmuştu. LPG'nin litresi İstanbul'da 5.05 liradan 5.20 liraya, İzmir'de ise 4.95 liradan 5.10 liraya çıkmıştı.

Kaynak: Ajanslar/ gerçekgundem

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Taşkesenlioğlu Konuştu 'Adını Hiç Duymadım' Köprüler Atıldı '15 Milyon Ayakta' Diyanet: 'SİGARA İÇMEK HARAM' Sular Kaynıyor 'Enginyurt Taş Ağır'