Hafta Geçti 'Çıt Yok'

2362 izlenme 08 Haziran 2020
Reklamlar
BAŞBUĞ AÇIK HEDEF
Eski İstihbarat Daire Başkanı Bülent Orakoğlu, " Ergenekon’un bir numarası son dönemde enteresan ataklar yapan emekli bir üst düzey komutan" diyerek isim vermeden Genelkurmay’ eski Başkanı İlker Başbuğ’u işaret etti. Yeni Şafak gazetesinde yazan Orakoğlu, konuyla ilgili şu ifadeyi kullandı;

‘EMEKLİ GENERAL 1 NUMARA’
" Türkiye’de NATO’nun gizli ordularının isminin Ergenekon olduğu deşifre olmuştu. Bu gizli ordunun 1 numarasının emekli bir orgeneral olduğu da biliniyor. Hatta bana göre ismi bile belli! Son dönemde enteresan ataklar yapan emekli bir üst düzey komutan”.

BAŞBUĞ YİNE HEDEFTE
Öte yanda dün ajanslara düşen haberde Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ ve eski CHP Milletvekili Dursun Çiçek, haklarında başlatılan soruşturma kapsamında ‘şüpheli’ sıfatıyla ifade verecek. Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, katıldığı bir televizyon programında, askerlerin sivil mahkemelerde yargılanmasının önüne açan düzenlemeyle ilgili “Bu kanun teklifi tamamen FETÖ’nün direktifiyle, emriyle hazırlandığını düşünüyorum” iddiasında bulunmuştu. Yine eski CHP Milletvekili Dursun Çiçek de yaptığı açıklamada benzer ifadeler kullanmıştı.

İLKER BAŞBUĞ HALA YARGILANIYOR
Kod Ergenekon kumpası açığa çıktı, yargılanan tüm askerlerin davaları bitti, ‘Ergenekon diye bir terör örgütü yoktur’ denildi ama İlker Paşa hala hedefte. İlker Başbuğ hala yargılanıyor. Yargı süreci henüz bitmedi. Çünkü Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘İlker Başbuğ’un Anayasa Mahkemesinde yargılamasına izin vermedi ama dosya açık. Yarın ‘yanılmışım, yargılayın’ derse İlke Başbuğ yine yargılanacak. Biz buradan, dava dosyasının kapatılmadığını anlıyoruz.

İHRAÇLAR DEVAM
Öte yanda OHAL'in kaldırılmasından bu yana Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın onayıyla 4 bin 562 personel TSK'den ihraç edildi. OHAL’in kaldırılmasından bu yana 4 bin 562 personel TSK’dan ihraç edildi.

HULUSİ AKAR NE KONUŞUYOR
15 Temmuz’dan bu yana neredeyse dört yıl geçti. Bu dört yılda mücadele adına operasyonların büyük kısmı medyanın çaycı baklavacı börekçi dediği kesime ve bir de askere karşı yapılıyor. Baskın yapılan subay astsubay ve uzmanlar gizli saklı değil, yeri belli adresi belli ama nedense iş baskın şeklinde oluyor ve kamuoyuna öyle duyurulur. İşin acısı bu FETÖ hakkında açılmış bir dava dahi yok!..

O GECE NE OLDU
öTE YANDA FOX TV'de 'Çalar Saat' programına konuk olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun Mehmet Dişli açıklamasını yorumladı.

‘NEDEN EMEKLİ EDİLMEDİ, AÇIKLAYIN’
Kılıçdaroğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun 15 Temmuz darbe girişiminin kilit ismi Mehmet Dişli'nin darbe girişiminden bir süre önce, emekliye sevk etmek istediklerini ancak son an da engellendiği şeklindeki açıklamasını değerlendirdi. Kılıçdaroğlu, "Her şey açık. MİT üstüne düşen görevi yapmış. Son gece ne olduysa görevinde kalıyor ama. Bu işin başında ben değilim, başbakan da değil, kim olabilir bu güç Cumhurbaşkanı. Neden yaptığını ona sormak lazım." dedi.

SARIZEYBEK: ‘HEDEF TÜRK ORDUSU VE TÜRK MİLLETİ’
Bu konuyla ilgili olarak emekli albay Erdal Sarızeybek şu açıklamayı yaptı: ‘Siz siyasi iktidar olarak bu cemaati el üstünde tutacaksınız. Türkçe olimpiyatları deyip yerel yönetimler eliyle destekleyeceksiniz. ‘Hocaefendi, muhterem Hocaefendi’ diyerek cemaatinin liderini sanki İslamiyet son bulmuş, yeni bir din doğmuş, sanki o da bu dinin yeni dini lideriymiş gibi masum halka örnek göstereceksiniz.

Bu Cemaate gösterdiğiniz sıra dışı ilginin bir sonucu olarak, ihalelerden tutun ticarete, okullardan tutun dershanelere, esnaftan tutun devlet kadrolarına giden yolun bu Cemaatten geçtiği algısını kamuoyunda yaratacaksınız. Sizin yaptığınız tüm bu iş ve eylemlerden dolayı güç kazanan bu Cemaatin lideri orduya ve devlete komplo kuracak. Sonra siz ortaya çıkıp ‘Allah da millet de affetsin’ diyerek kendinizi sorumluluktan sıyıracaksınız ama millet yargılanacak, öyle mi?”

HEDEF BELLİ
“Bugün 15 Temmuz kalkışmasının sonuçlarına bakıldığında, bu nedenle soruşturma geçiren, yargılanan, işten atılan sivil sayısının askerden fazla olduğu açıktır. Bu durum gösteriyor ki, Türk Ordusu kendi sırtından hançerlenmekle kalmamış, Türk Milleti de kendi içinden vurulmuştur. Bu durumda kalkışmanın hedefinde ordu yoktu, millet yoktu demek, pek akla yatmıyor?”

Erdal Sarızeybek

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Seslerini duyurdular!.. 'KAZANDILAR' 'Yurt genelinde geniş çaplı GÖZALTILAR BAŞLADI' Gaziantep 'Kupon Ekmek Geliyor' Görüntüler Paylaşıldı 'Van Vali Açıklama'