İstanbul halkının oylarıyla Belediye Başkanı seçilen ancak YSK'nin tartışmalı kararıyla mazbatası alınan Ekrem İmamoğlu'nun İBB Meclisi'ndeki kararların ardından açıklama yaptı.

İstanbul halkının oylarıyla Belediye Başkanı seçilen ancak YSK'nin tartışmalı kararıyla mazbatası alınan Ekrem İmamoğlu'nun İBB Meclisi'ndeki öğrenci akbilinin aylık 40 TL'ye indirilmesi kararının ardından açıklama yaptı. İmamoğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Hayırlı olsun, suda vaat ettiğimiz yüzde 40 indirimin de takipçisiyiz" ifadelerini kullandı. Paylaşım şöyle:

‘HAYIRLI OLSUN’
“18 günlük icraatımızdır 👉🏻
📌 Öğrencilerin aylık abonman ücreti 85 TL'den 40 TL'ye indi,
📌 19 Mayıs Bayramı'nda ulaşım tüm İstanbullulara ücretsiz ,
📌Ramazan Bayramı'nda ulaşım tüm İstanbullulara ücretsiz ,
Hayırlı olsun, suda vaadettiğimiz %40 indirimin de takipçisiyiz.” Dedi.

İMAMOĞLU SÖYLEDİ AKP YAPTI
Ekrem İmamoğlu’nun mazbatası iptal edildi ama seçim vaadi olan ve kısa görev süresi içinde hayata geçirilmesi için talimat verdiği ulaşım indirimleri bugün AKP’nin çoğunlukta olduğu İBB Meclisi’nde oy birliği ile kabul edildi. 200 geçişlik aylık öğrenci kartı 85 TL’den 40 TL’ye indirildi.19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nda ve 3 günlük Ramazan Bayramı boyunca toplu taşıma araçlarının ücretsiz olması karara bağlandı. Ayrıca YKS, LGS, AÖF ve KPSS sınavlarını olduğu günler sınava gireceklere toplu ulaşım araçları ücretsiz olacak.

Kaynak: Cumhuriyet

Güzel haber: 'İmamoğlu Söyledi AKP Yaptı'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
İki Vekil: 'Sıra Babacan'da'