Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'ın "erken seçim" iddialarına sebep olan açıklamalarının ardından MHP yönetiminden aldığı bilgileri aktardı.

MHP’NİN AKİL KİŞİLERİNE SORMUŞ
"MHP yönetiminden, partinin köklü çınarları diye bilinen, akil isimlerine sordum." diyen Sarıkaya, "Aktardıklarına göre son dönem MHP’ye yönelik ağır ithamlar gelip, farklı şekilde algı yaratılmaya başlanması üzerine buna karşı bir duruş sergilenmesine karar verilmiş. Siyasi kulisi hareketlendiren 9 yıl önceki seçim beyannamesinin MHP’nin sosyolojik tabanında yarattığı o günkü etkisine dikkat çekilmiş." dedi.

MHP’YE ELEŞTİRİLERE BİR CEVAPMIŞ

Sarıkaya "Birçok MHP’linin gözyaşları içinde elleri patlayıncaya kadar alkışladığı bildirgedeki sözlerin, bugün MHP’ye yönelik eleştirilere en iyi yanıt olacağına karar verilip tekrar edilmesi yönüne gidilmiş." ifadelerini kullandı.

YALÇIN ‘MHP TEK BAŞINA İKTİDAR’ DEMİŞTİ

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, sosyal medya adresinde MHP lideri Devlet Bahçeli'nin Saray ittifakını yeni bir krize sokacak açıklamalarını paylaştı. Yalçın, Bahçeli'nin "Kararsızlığın, inançsızlığın, gecikmenin ve tembelliğin başarısızlığı hazırlayan unsurlar olduğu şüphesizdir. Üç Hilal’in tek başına iktidarı artık bir zorunluluktur, ihtiyaçtır ve geleceğin lider ülke idealinin gerçekleşmesi buna bağlıdır" dediğini söyledi.

ŞİMDİ İSE’ CUMHUR İTTİFAKI DİMDİK AYAKTADIR’ DİYOR

Yalçın, bu paylaşımından bir süre sonra bir dizi yeni bir açıklama yayınladı. Yalçın son paylaşımında “Hiç kimsenin endişesi olmasın Cumhur İttifakı dimdik ayaktadır Türkiye'nin geleceğinin mimarı olacaktır” dedi.

SEMİH YALÇIN NE DEMİŞTİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhur İttifakı'nı sarsacak açıklamalarda bulundu. Bahçeli'nin açıklamalarını MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, sosyal medya adresinde paylaştı. Yalçın, Devlet Bahçeli'nin "Kararsızlığın, inançsızlığın, gecikmenin ve tembelliğin başarısızlığı hazırlayan unsurlar olduğu şüphesizdir. Üç Hilal’in tek başına iktidarı artık bir zorunluluktur, ihtiyaçtır ve geleceğin lider ülke idealinin gerçekleşmesi buna bağlıdır" dediğini aktardı. Semih Yalçın'ın Twitter adresinden paylaştığı gündem yaratacak mesajlar şöyle;

‘BUGÜNE KADAR HİÇ YILMADIK’
“…Başkaları için hiç olmayan mesafeler ‘Üç Hilal’ için hep vardı ve sarp yollar, keskin dönemeçler, imkânsız geçitler hep karşımıza çıkarıldı. Sürekli yokuşlarda susadık, dar patikalarla sınandık, ateş çemberiyle imtihana çekildik. Milliyetçiliğin yaşaması, Ülkücülüğün var olması, Türk milletinin ebediliği için hep bedel ödememiz gerekti, çileyi ve mahrumiyeti alt etmemiz icap etti. Kurşunla pes ettireceklerini sandılar, başaramadılar.”

‘BİZİ SİNDİREMEDİLER’
“Ölümle tüketeceklerini hesap ettiler, güçleri yetersiz kaldı. Yağlı urganlarla sindireceklerini umdular, nefesleri yetmedi. Oyunlarla yolumuzdan çevirmeyi denediler, sonuç alamadılar. Tehditlerle doğru bildiklerimizden ödün istediler, vermedik. Ne var ki bizi yok etmeye çalışanlar, üzerimize kinlerini kusanlar, Ülkücüyü hakir görenler her dönemde mağlubiyetin sillesiyle soluksuz kalmışlardır.”

‘HEDEF OLDUK AMA YILMADIK’
“Bizlere yenilgi yaşatmak için ahlaksızca saldıranlar, nefretleriyle kardıkları çamuru bağrımıza sıçratmaya çabalayanlar başlarını Üç Hilal’in kudretine durmadan çarpmışlardır. Hedef olduk, ama yılmadık. İftiralara uğradık, ama yıkılmadık. Suçlandık, mağdur olduk, ama mağrurluğumuzu hiç bozmadık. Dava arkadaşlarıma katil, faşist, mafya bozuntusu, kovboy, kafatasçı, şerefsiz diyen; ve sahte gözyaşı döken zihniyetlerin ömrü hayatında beddualar peşlerini hiç bırakmayacaktır.”

‘TÜRK MİLLETİN DESTEĞİYLE GÜÇLENEREK GELDİK’
“Bir asrı aşan Türk milliyetçiliği fikriyatının siyasal temsilcisi olan partimiz elbette Türk milletinin desteğiyle, ilgisiyle ve yardımıyla bu zamana kadar güçlenerek gelmiştir. Hiçbir zafere çiçekli yollardan gidilmediğini en iyi bilen ve yaşayan sizlersiniz. Gündüz kandilini hazırlamayanın, gece karanlığına mahkûm olacağının da farkındasınız.”

ÜÇ HİLAL’İN ARTIK TEK BAŞINA İKTİDARA GELMESİ ŞARTTIR’
şüphesizdir. Üç Hilal’in tek başına iktidarı artık bir zorunluluktur, ihtiyaçtır ve geleceğin lider ülke idealinin gerçekleşmesi buna bağlıdır. Asla pes etmeyeceğiz, düşmeyeceğiz, atalet göstermeyeceğiz. Yenileceğinden korkanların, mağlubiyetten başka şansları olmadığını unutmayacağız. Felaketlere dayanacağız, üstesinden geleceğiz, dedikoduyu bertaraf edeceğiz ve hıyanetin tüm taraflarına başarısızlığı tattıracağız.”

Kaynak: Ajanslar

Habertürk 'Bahçeli Öyle Demek İstememiş'