Anasayfa
06 Aralık 2018 ( 819 izlenme )

Habertürk yazarından ÇARPICI İDDİA!..

MİT Başkanı Hakan Fidan, ABD Kongresi'ne gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın Suudi Arabistan’ın İstanbul Başknosolosluğu’nda öldürülmesi ile ilgili sunum yaptı.

NEDEN ABD KONGRESİ’NDE

Habertürk yazarı Serdar Turgut, Amerikan kaynaklarının Hakan Fidan’ın Amerikan Kongre’sinde olduğunu ve kapalı kapılar ardında dar kapsamlı görüşmelerde Kaşıkçı cinayeti hakkında kongre üyelerine bilgi verdiğini söylediğini aktardı. Turgut, Fidan’ın kendi inisiyatifiyle mi yoksa bir davet üzerine mi veya kimin daveti üzerine Kongre’ye geldiğinin açıklanmadığını bildirdi.

CIA BİLGİ ALDI, FİDAN BİLGİ VERİYOR

CIA Başkanı Gina Haspel’in Cemal Kaşıkçı cinayetinin ardından Türkiye’ye gelerek hem MİT yetkililerinden hem de devlet üst yönetiminden olayla ilgili bilgi aldığını hatırlatan Turgut, “Hakan Fidan’ın bu ziyaretinin o Haspel’in ziyaretine bir karşılık olarak da görülmesi mümkün” yorumunda bulundu.

SENATO’YA ANLATIYOR


Kaşıkçı cinayeti konusunda Senato ile Beyaz Saray’ın arası hayli gerginken ve Senato Muhammed bin Selman’a karşı cephe almışken MİT Başkanı'nın elindeki bilgileri Senato'ya anlatması Amerikan kaynakları tarafından ilginç bir gelişme olarak yorumlandı. Bu kaynaklar bu gelişmenin Beyaz Saray’dan tepki görmesinin ihtimal dahilinde olduğunu dile getirdi.

Kaynak: T24/HaberTürk

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan'a Çok Ağır İTHAM!.. Çankaya Köşkü'nde SÜRPRİZ KONUK!.. BİR SEÇİM DAHA İPTAL EDİLDİ!.. 'Erdoğan'a Yapılan Bağış'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ahmet Hakan Duramıyor: 'VIZ GELİR TIRIS GİDER'