Anasayfa
06 Aralık 2018 ( 854 izlenme )

Habertürk yazarından ÇARPICI İDDİA!..

MİT Başkanı Hakan Fidan, ABD Kongresi'ne gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın Suudi Arabistan’ın İstanbul Başknosolosluğu’nda öldürülmesi ile ilgili sunum yaptı.

NEDEN ABD KONGRESİ’NDE

Habertürk yazarı Serdar Turgut, Amerikan kaynaklarının Hakan Fidan’ın Amerikan Kongre’sinde olduğunu ve kapalı kapılar ardında dar kapsamlı görüşmelerde Kaşıkçı cinayeti hakkında kongre üyelerine bilgi verdiğini söylediğini aktardı. Turgut, Fidan’ın kendi inisiyatifiyle mi yoksa bir davet üzerine mi veya kimin daveti üzerine Kongre’ye geldiğinin açıklanmadığını bildirdi.

CIA BİLGİ ALDI, FİDAN BİLGİ VERİYOR

CIA Başkanı Gina Haspel’in Cemal Kaşıkçı cinayetinin ardından Türkiye’ye gelerek hem MİT yetkililerinden hem de devlet üst yönetiminden olayla ilgili bilgi aldığını hatırlatan Turgut, “Hakan Fidan’ın bu ziyaretinin o Haspel’in ziyaretine bir karşılık olarak da görülmesi mümkün” yorumunda bulundu.

SENATO’YA ANLATIYOR


Kaşıkçı cinayeti konusunda Senato ile Beyaz Saray’ın arası hayli gerginken ve Senato Muhammed bin Selman’a karşı cephe almışken MİT Başkanı'nın elindeki bilgileri Senato'ya anlatması Amerikan kaynakları tarafından ilginç bir gelişme olarak yorumlandı. Bu kaynaklar bu gelişmenin Beyaz Saray’dan tepki görmesinin ihtimal dahilinde olduğunu dile getirdi.

Kaynak: T24/HaberTürk

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Suud postayı koydu!.. 'İADE YOK' 'Çocuklarımızı Koruyalım' dedi... 'AKP'den RET' İki Şut Bir Penaltı 'Çorap Sökük' 'ŞEYH SAİD İSYANI NEDİR'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Almanya'da Saldırı!..