Anasayfa
13 Haziran 2019 ( 5968 izlenme )

Hakimin Açıklaması ANKARA'YA DÜŞTÜ!..

Şehit kardeşi Yüzbaşı Ali Alkan'ın cenaze töreninde söyledikleriyle gündeme gelen ve 15 Temmuz darbe girişiminin ardından 672 sayılı KHK ile ihraç edilen eski Yarbay Mehmet Alkan'ın, FETÖ/PDY üyeliği iddiasıyla yargılanmasına devam edildi.

HAKİM: ‘BU YAPI 1973’TEN BERİ TERÖR ÖRGÜTÜDÜR’


Gizli tanık Abdullah’ın daha önce "'Cemaatçi olduğunu biliyorum" dediği Yarbay Alkan için "Sanığın örgüt üyesi olduğu yönünde somut bir bilgim yok. Sadece bu konudaki kanaatimi söyledim" dedi. Mahkeme, savcıya mütalaa için süre verdi. Tanığın örgütü cemaat olarak adlandırmasına tepki gösteren Mahkeme Başkanı Murat Viran, "Bu yapı 1973'ten beri terör örgütüdür. Bilinip bilinmemesi hiç önemli değil" dedi.

Mahkeme, daha sonra sanık Alkan hakkında FETÖ/PDY üyesi olduğu yönünde ifade veren gizli tanık Abdullah'ı dinledi. Antalya’dan ses ve görüntüsü değiştirilerek SEGBİS aracılığıyla duruşmaya katılan gizli tanık Abdullah, darbe girişiminden önce İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na FETÖ/PDY ile ilgili ifade verdiğini ve bütün bildiklerini anlattığını söyledi.

GİZLİ TANIK CEMAAT DEYİNCE HAKİM KIZDI: BU YAPI 1973’DEN BERİ TERÖR ÖRGÜTÜDÜR'


Tanık, sanık Alkan’la ilgili ifadesinde FETÖ/PDY üyesi olup olmadığı konusunda bir bilgisi bulunmadığını; ancak o tarihte cemaat üyesi olduğu yönünde kanaati bulunduğunu söylediğini belirtti. Tanığın örgütü cemaat olarak adlandırmasına tepki gösteren Mahkeme Başkanı Murat Viran, "Bu yapı 1973'ten beri terör örgütüdür. Bilinip bilinmemesi hiç önemli değil" dedi.

Kaynak: Cumhuriyet

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mansur Yavaş Hakkında DAVA!.. Şentop Sessiz 'CHP Ayakta' CHP'nin tepkisi ajanslara düştü: 'YÜCE DİVAN' SEÇİMİN SONUCUNU DEĞİŞTİREBİLECEK KARAR!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ABD çekiliyor: 'NE YAPARSANIZ YAPIN'