RTÜK, Halk TV’ye 5 günlük ekran karartma cezası vermiş ve bu ceza pazartesi günü Halk TV’ye 1 Ağustos’ta uygulanmak üzere tebliğ edilmişti. Ankara 3'üncü İdare Mahkemesi, RTÜK'ün Halk TV'ye verdiği 5 günlük ekran karartma cezası hakkında yürütmeyi durdurma kararı verdi.

OY BİRLİĞİYLE YÜRÜTME DURDURULDU
Bunun üzerine RTÜK üyeleri İlhan Taşçı ve Okan Konuralp, kararı, söz konusu suçlamada yer alan Türkiye Cumhuriyeti devletine yönelik bir itham olarak kabulünün mümkün olmadığını belirterek ifade ve basın özgürlüğü kapsamında değerlendirilmesi istemiyle yargıya taşımıştı. Ankara 3’üncü İdare Mahkemesi, Halk TV’ye verilen 5 günlük karartma cezasının yürütmesinin durdurulmasına oy birliğiyle karar verdi.


MAHKEME KESİN KARARINI DAHA SONRA VERECEK
Kararda, “Yürütmenin durdurulma isteminin bağlantı hakkında verilen kararın kesinleşip mahkememizce yeniden bir karar verilinceye kadar geçici olarak kabulüne, bu kararın tebliğini izleyen 7 gün içinde Ankara Bölge İdare Mahkemesine itiraz yolu açık olmak üzere oybirliğiyle karar verilmiştir” ifadeleri kullanıldı. Mahkeme kararını RTÜK üyesi İlhan Taşçı Twitter hesabından paylaştı.

Kaynak: gerçekgundem

Halk Tv 'Karar Çıktı İş Değişti'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
'İLK AŞI'