Manisa Valiliği, Saruhanlı Devlet Hastanesi'nde aralarında doktor, hemşire, ambulans şoförü olmak üzere çok sayıda çalışana yapılan corona virüsü testlerinin pozitif çıkması sonucu hastanenin poliklinik ve yataklı servislerinin geçici bir süreliğine kapatıldığını açıkladı. Test sonucu pozitif çıkan sağlık çalışanları, Manisa Merkezefendi Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

HASTANE SERVİSLERİ KAPATILDI
Manisa’nın Saruhanlı ilçesindeki devlet hastanesinde çok sayıda sağlık çalışanının corona virüsü testinin pozitif çıkması üzerine valilik tarafından hastanenin poliklinik ve yataklı servislerinin kapatıldığı bildirildi. Manisa Valiliği’nden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

SADECE ACİL SERVİS HİZMETE DEVAM EDECEK

* İlimiz Saruhanlı İlçesi Devlet Hastanesinde görev yapmakta olan personelde Covid-19 vakalarında artış tespit edilmesi üzerine, İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Başkanlığı ve Saruhanlı Devlet Hastanesi Enfeksiyon Kontrol Komitesinin kararı ile Covid-19 salgınının yayılmasını önlemek amacıyla Saruhanlı Devlet Hastanesi yataklı servisleri ve polikliniklerde verilen sağlık hizmetlerine geçici süreliğine ara verilmiş, hastanede yatan hastalar gerekli önlemler alınarak Manisa Merkez Efendi Devlet Hastanesine sevk edilmiştir.”

BAHÇEDE FAALİYET
* Covid-19 testi pozitif çıkan hastane personeli tedavi altına alınmış, pozitif vaka temaslılarına ilişkin filyasyon çalışmaları başlatılmıştır. Bu süreçte hastanede acil servis hizmetleri verilmeye devam edecek olup, acil servise başvuran hastaların kontrolleri hastane bahçesine kurulan triaj çadırında yapılacaktır.”

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Hastane Kapatıldı!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Sofra Tamam 'Resimler Tweet'