Anasayfa
06 Temmuz 2022 ( 5169 izlenme )

Hava Sıcak ' Tweet Yağmur Başladı'

Sedat Peker, sosyal medyadan yaptığı paylaşımlarda kendisi hakkında yapılan bir haberi düzeltmesi için avukatı aracılığıyla Ertuğrul Özkök ulaştığını ve Özkök'ün haberi tekzip etmek yerine söz konusu düzeltmeyi reklam ilanı olarak yayımlamak için 100 bin dolar aldığını iddia etti..

‘TEKZİBE REKLAM DEYİP 100 BİN DOLAR ALDILAR’

Organize suç örgütü lideri olduğu suçlamasıyla hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker, bu kez Ertuğrul Özkök hakkında çok konuşulacak paylaşımlarda bulundu. Peker, kendisi hakkında yaptığı bir yalan haberi düzeltmesi için avukatı aracılığıyla Özkök'e ulaştığını ve Özkök'ün haberi tekzip etmek yerine söz konusu düzeltmeyi reklam ilanı olarak yayımladığını, bunun için de 100 bin dolar aldığını açıkladı. Sedat Peker’in "Deli Çavuş" isimli sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalar şöyle:

‘DOĞRU DEMİŞ PRİMİ AYDIN DOĞAN’DAN ALDI’

1 Kıymetli dostlarım, sizlerin müsaadesi ile ertuğrul özkök Sedat Peker’in iddialarını yalanladı haberlerini yapan gazetecileri eleştirmek istiyorum. ertuğrul özkök cevaben “ ben sadece patronum olan aydın doğan’dan prim aldım” diyerek beni doğrulamıştır. Ben yayınladığım

‘TETİKÇİ GAZETECİLERE İYİ PRİM VERİRLER’

2 videolarda tetikçi gazeteciliği anlatırken, “bunlar patronunun istediği yönde haber yapıp, siyasilere saldırırlar. Patronları milyarlarca dolarlık ihaleyi aldıktan sonra, bu tip gazetecilere yani kemiklik köpek olan gazetecilere yani namusu aldığı prim kadar olan tetikçi gazetecilere de görevini iyi yaptın diye prim verirler”demiştim. ( namuslu gazeteciler baş tacı )

‘BEN CENGİZ PRİM VERDİ DEMEDİM’

e. özkök cevaben “ ben bir tek patronumdan prim aldım “diyerek beni doğrulamıştır. Halkın dikkatini başka yöne çekmek için yapılan temiz toplum masalına öncülük etmiştir dedim. Topluma, temiz toplum masalı anlatılırken arka planda neler yaşanıldığını söylemiştim. Benim twitlerimde mehmet cengiz, ertuğrul özkök’ e prim verdi diye bir bölüm var mı?”

‘PATRON SANA NİYE PRİM VERDİ’
“ ertuğrul özkök, sen Pulitzer’in en başarılı gazeteci ödülünü mü kazandın? Çalıştığın gazeteyi tüm dünyaya mı tanıttın? Hayırdır, sana bu primi niye verdi patronun ? Bu sorunun cevabı, patronun olan aydın doğan’ın o tarihten sonra devletten aldığı kıyak ihalelerde gizli. Sen primci gazeteciliğin Türkiye’de başlamasına sebep olansın. Sen tetikçisin.”

‘100 BİN DOLARIMI ALDIN’

“Benimle ilgili yaptığın yalan haberi düzeltmen için avukatım gazetenize resmî evrakları ulaştırdığında, “düzeltme haberi yazamam ancak gazetede ilan olarak yayınlarım” diyerek, 100 bin dolar paramı aldın. ( reklam ücreti olarak) Ulan rezilsiniz, siz soyguncusunuz.”

Kaynak. Ajanslar/Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ankara 'Geri Adım Yok' Racon kesildi: 'TÜSİAD'A GÖZDAĞI' Ünlü Gazeteciye Tebligat! AKP Anket ''Açıklandı'