Anasayfa
21 Temmuz 2022 ( 3773 izlenme )

Hava Soğuyor 'Teşkilat Kapatıldı'

MHP’de milletvekilinin ilgisizliğini eleştiren Konya Akşehir teşkilatı ve vekiller arasında tartışma çıktığı ve Akşehir teşkilatının bu nedenle kapatıldığı ileri sürüldü ancak tartışmalar bitmiyor.

MHP MİLLETVEKİLLERİYLE TOPLANTI
MHP’de Konya Akşehir teşkilatını kapatılması ile ilgili dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı. Konya Akşehir'de 25 Haziran 2022 tarihinde düzenlenen "Adım Adım 2023 İlçe ilçe anlatma ve aydınlatma" toplantısına MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, MHP Milletvekili Esin Kara, MHP İl Başkanı Remzi Kararslan, MHP MYK üyeleri katılmıştı.

VATANDAŞ ŞİKAYETÇİ: ‘VEKİLLER İLGİSİZ’
Toplantının soru cevap kısmında bazı vatandaşlar, MHP'li vekiller Mustafa Kalaycı ve Esin Kara'ya ilgisizlikleri nedeniyle tepki gösterdi. Tepkiler üzerine Mustafa Kalaycı "Burası yeri değil, teşkilata geçelim derdinizi orada anlatın" diyerek MHP Akşehir ilçe binasında yeni bir toplantı yapmıştı. Buradaki toplantıda, birçok parti üyesi, vekillerin ilgisizliklerinden, sorunlarının dikkate alınmamasından, telefonla bile vekillere ulaşamamaktan şikayet ve tepkilerini dile getirdiler.

ELEŞTİRENLER KOMPLOCULUKLA SUÇLANDI
Öte yandan AKYÖRDER Başkanı Mehmet Yaşar Örs, son şenliklerde Milletvekili Esin Kara'nın şenlik alanına 20 km mesafede başka bir sünnet programına katıldığı halde, söz vermesine rağmen yörüklerin şenliğine katılamamasına tepki gösterdi. Artan tepkiler üzerine gergin anlar yaşanırken, Esin Kara eleştiri ve şikayetlere çok sert cevaplar vererek, ilçe teşkilatını ve parti üyelerini komploculukla suçlayarak tehdit etti. Kara'nın "Üzerinizi çizdim, bir daha buraya gelmem" dediği iddia edildi.

AKŞEHİR TEŞKİLATI KAPATILDI
Milletvekili Esin Kara'nın konuyu Genel Merkeze taşımasının ardından, Akşehir MHP İlçe Teşkilatı 18 Temmuz 2022 günü kapatıldı.

Kaynak: Ajanslar/ Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İşin Rengi Değişti 'Marmaris Şaşkın' Erdoğan: 'Haberim Yoktu, Şok Oldum' Gece Yarısı İmza 'Araçlara Ayar' Türk Patent Kurumu Onay 'كل كيفيم كل'