Anasayfa
21 Kasım 2022 ( 3553 izlenme )

'Hayatı Tehlikede' dediler.. 'İnanılmaz Rapor'

28 Şubat davası hükümlülerinden emekli orgeneral Çetin Doğan’a iç kanama geçirmesi sonucu endoskopi için 6 Aralık’a gün verildi. Çetin Doğan, “Hayati tehlikesi var ancak cezaevinde kalabilir” raporu veren sağlık kurumlarına güvenmediği gerekçesiyle endoskopiyi reddetti.

‘GÜVENMİYORUM’
28 Şubat davası tutuklularından 82 yaşındaki Çetin Doğan’ın iç kanaması geçirmesi sonucu endoskopi ve kolonoskopi için 6 Aralık’a gün verildi. Çetin Doğan, “Hayati tehlikesi var ancak cezaevinde kalabilir” raporu veren sağlık kurumlarına güveni kalmadığı gerekçesiyle endoskopi ve kolonoskopiyi reddetti. Çetin Doğan’ın eşi Nilgün Doğan Anayasa Mahkemesi’nin dosyayı gündeme alması gerektiğine dikkat çekerek şunları söyledi:

‘HASTA İNSANLARIMIZA SAĞLAM RAPORU VERDİLER’
“Doktorların nasıl böyle bir rapor verdiğini anlayamıyoruz. Sadece Çetin’in değil, diğer komutanların da hastalıkları var. Hepsine ‘sağlam’ raporu verdiler. Nasıl risk hem içeride hem dışarıda aynı olabilir. Çetin Paşa, doktorların “Rahatsızlıkları nedeniyle hayatı riski vardır ama bu risk içeride de aynıdır dışarıda da aynıdır” raporu sonrası sağlık kurumlarına güveni kalmadığı gerekçesiyle endoskopi ve kolonoskopiyi reddetti. Çetin Paşa koğuşunda yalnız kalıyor. Anayasa Mahkemesi’nin bir an önce karar vermesini bekliyoruz.”

NE OLMUŞTU
Çetin Doğan geçtiğimiz hafta mide kanaması geçirdi. Ancak Çetin Doğan’ın muayenesi için tam beş gün sonra doktor gönderildi. Buca Cezaevi Müdürlüğü ise Çetin Doğan’ın İstanbul Adli Tıp Kurumu’na götürülüp getirilme işlemi için yanına 10 koruma görevlisi verilmesi ve bu korumaların gidişgeliş uçak biletlerini Çetin Doğan’ın ödemesi gerektiğini bildirmişti.

Kaynak: KRT Tv

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İZMİR'DE KARANTİNA!.. 'CHP'DE TOPLU İSTİFA' 'Tuncay Güney'in KÖSTEBEĞİ DEŞİFRE OLDU' Demirağ'a Yapılan Saldırının Görüntüleri Ortaya Çıktı!..