Herkes Var 'Arınç Yok'

1715 izlenme 13 Ağustos 2020
Reklamlar
TARİH: 24 KASIM 2017
Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, "Ben şundan çok eminim, bu 80 milyonluk kitlede belki 80 kişi haricindeki herkes Fethullah Gülen'in belki bir dini lider olarak, belki eğitim hizmetlerinin güzelliği karşısında bir sempati beslemiş olabilir. Ama o 80 kişi hariç, hiç kimse 15 Temmuz gibi bir ihaneti düşünmemiştir" dedi.

ARINÇ PİYASADA NİYE YOK
 Öte yanda emekli albay Erdal Sarızeybek ‘FETÖ’nün cemaat yapılanmasına ait kayıtların Manisa adliyesinde olduğunu açıkladı. 24 Kasım 2017’de Habertürk TV'de ekrana gelen ‘Açık ve Net' programında Kübra Par'ın sorularını yanıtlayan Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç’ın açıklamaları şöyle;

"GÜLENİ ÖVMEK FÖTÖCÜLÜKSE HEPSİ FETÖCÜ"
“15 Temmuz'dan önceki süreçte Gülen cemaatini öven açıklamalardan dolayı FETÖ'cülük suçlaması yapılıyorsa, başımızdaki cumhurbaşkanımızdan siyasi parti liderlerine varıncaya kadar, devlet bürokrasinin en üst noktasından en alt noktasına kadar bunlar hakkında olumlu sözler sarf etmiş olan herkesi bu kefenin içine koymak lazım"

"BANA FETÖCÜ DİYENLER BAŞKA KİMLERİN FETÖCÜ OLABİLECEĞİNİ DÜŞÜNSÜN"
"Bana FETÖ'cü diyecek bir akılsız varsa bu ülkede, lütfen bunu genel manada düşünsün ki, ‘Bunları yüreklendirecek bir açıklama yapmıştır’ sorusunun kimler karşılığı olabilir, bunları da bir aklına getirsin.”

Kozmik Oda ile ilgili iddialara da değinen Arınç;
"BENİM ÜZERİMDEN OPERASYON YAPMIŞ OLABİLİRLER"
“Ben olayın mağduruyum, benim üzerimden birileri operasyon yapmış olabilir, nitekim ortaya çıkan da budur. Ben hiçbir zaman suikast girişimidir demedim” sözleriyle kendisini savundu.

SORUŞTURMA ENGELLENDİ
Haber böyle ama işin aslı öyle değil. 2003 yılında Manisa Spil Dağında Gülen cemaatinin yaz okulunda yapılan aramada cemaatin yurt içi ve yurt dışı arşivleri ele geçirilmiş ve Manisa adliyesine teslim edilmiştir. Bu yapıyla bağlantılı olarak Bülent Arınç’ın annesine ait bir evin de bulunduğu tespit edilmiş, ancak adliyeden arama izni verilmeyince, evde arama yapılamamıştır. Bu kayıtlar üzerinden yapılacak bugün yapılacak bir inceleme, bu cemaatin içinden çıkan F Tipi ve Kripto Hücreleri açığa çıkabilecektir.

Erdal Sarızeybek

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'Yasak' dediler... 'İpin Ucu Kaçtı' Berbere gitti 'Yandı' Coğrafya aynı... Kişiler aynı... 'O TARİKAT' 'MÜTERCİMLERİN SÖYLEDİKLERİ MEĞER DOĞRU DEĞİLMİŞ'