Çiçek 'Cirit Atıyorlar' demişti. 'Doğruymuş Meğer'

5748 izlenme 02 Haziran 2020
Reklamlar
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen toplantı, 3 saat 20 dakika sürdü. Toplantı sonrası yapılan açıklamada;

'BAŞTA PKK VE FETÖ'YE KARŞI MÜCADELEYE DEVAM''
"Milli Birlik ve beraberliğimiz ile bekamızı tehdit eden PKK/KCK, PYD/YPG ve FETÖ başta olmak üzere tüm terör örgütlerine karşı yurt içinde ve yurt dışında başarıyla icra edilen operasyonlar hakkında Kurul'a bilgi sunulmuş, ülkemiz ve bölgemizde teröre karşı yürütülen mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceği ifade edilmiştir." denildi.

SARIZEYBEK: 'ÖRGÜT VAR DAVA YOK'
Ancak emekli albay Erdal Sarızeybek tarafından paylaşılan videoda detaylı bir biçimde ''Pkk ve Fetö'ye karşı bugüne kadar açılmış bir örgüt davasının olmadığı' anlatıldı. Buna karşı İçişleri ve adalet Bakanlıklarının yapacakları açıklama şimdi merak konusu oldu.

NELER YAŞANIYOR
12 Haziran 2007'de İstanbul Ümraniye'deki bir gecekonduda el bombalarının bulunmasıyla başlayan kumpas süreci 4 bin 160 günün ardından bugün resmen sona erdi. Yargıtay'ın bozma kararının ardından yeniden görülmeye başlanan 235 sanıklı Ergenekon davasında mütalaasını açıklayan savcı, "Ergenekon örgütünün varlığı ispat edilemedi" dedi( Sözcü, 30 Kasım 2018)..

DELİL YOK
Yargıtay'ın bozma kararının ardından görülen Ergenekon davasında 237 sanık hakkında 647 sayfalık mütalaada, "Ergenekon terör örgütü varlığı ispat edilemedi" denildi. Yeniden görülen Ergenekon davasında savcı mütalaasını açıkladı. Mütalaada "Ergenekon terör örgütünün varlığı kesin ve inandırıcı delille kanıtlanamamıştır. Ergenekon terör örgütünün varlığı ispatlanamamıştır" denildi(Sözcü, 30 Kasım 2018).

ERGENEKON TERÖR ÖRGÜTÜ YOK AMA PKK TERÖR ÖRGÜTÜ VAR

Şubat 99’da Öcalan adlı katil ülkemize getirildi. Soruşturma yapıldı ve yargılandı. Hakkı idamdı ama AB dediler, idamlığı müebbete çevirip İmralı gibi bir saray yavrusuna aldılar, hala orada misafir. Peki, kimdir bu Öcalan; 54 bin canın katili ve ülkemize 300 milyar Dolar gibi önemli bir ulusal kaynağın yok edicisi. Yıllarımızı çaldı, iki milyon insanımızı göçe zorladı, 3.225 köy ve mezra neredeyse haritadan silindi. Öcalan dediğiniz işte budur; katil, işbirlikçi ve vatan haini.

ÖRGÜT YARGILANMADI HALA YARGILANMIYOR
Öcalan davasına gelince ülkemize, bakın neler oldu…
Terör örgütü başı denilerek yapılan soruşturmada, adı PKK olan bir ihanet şebekesinin bilinmeyenleri tüm çıplaklığıyla ortaya çıkarıldı. Örgüt hukuki anlamda çözüldü ama çatı davası açılmadı, örgüt yargılanmadı...

ÖRGÜT YÖNETİCİLERİ CİRİT ATIYOR
Örgüt başı Abdullah Öcalan, sözde lider kadrosu 300 kişi, 150’si Avrupa’da, 150’si Irak’ta, yeri belli, adresi belli, adı belli sanı belli. Peki, ne yapıyor bunlar; örgüt başı yattığı yerden örgütü yönetiyor, sözde lider kadrosu ise açık meydanlarda cirit atıyor. Cirit attıklarını bize söyleyen de dönemin Meclis Başkanı Cemil Çiçek.

ÖRGÜT KASASI YERİNDE DURUYOR
Örgütün kasası; İsviçre’de, Kürt Dayanışma Vakfı hesabında, yaklaşık bir milyar Dolar’lık kara para. Ne oldu bu kara paraya? Hiç, yerli yerinde duruyor, aklanıp paklanıyor, silah cephane olup bizi şehit ediyor. Dağlıca’da, Aktütün’de bizi şehit eden merminin parası nereden geliyor sanıyorsunuz… Üstelik bu paranın yeri de belli, TBMM tutanaklarında var, Cemil Çiçek de biliyor…

ÖRGÜT İNLERİ BARZANİ’DE
Örgütün silahlı cephesi; Irak kuzeyinde Barzani bölgesinde beş ana kamp halinde toplanmış; Kandil, Hakurk, Basyan, Avaşin ve Zap. Yerini de herkes biliyor, başta hükümet. Biliyor çünkü bu ABD istihbaratıyla bombalanan yerler buralar. Ne oldu peki bu kamplara? Hiç, hepsi yerli yerinde duruyor, Anadolu’da kaçırılan çocuklarımız buralarda terörist yapılıyor, ardından eline silah verilip karakollarımıza baskına gönderiliyor. Mezargediği’nde 11 askerimizi şehit eden katiller nereden geldi sanıyorsunuz…

ÖRGÜTÜN AB CEPHESİ AKTİF
Örgütün Avrupa siyasi cephesi, ERNK; iyi teşkilatlanmış, yerleri belli, adresleri belli, dernek, büro, vakıf, federasyon, konfederasyoın şeklinde faaliyet gösteriyor. Ne oldu peki, örgütün bu siyasi yapısı çözüldü de ne oldu? Hiç, harıl harıl çalışıp gurbetçilerimizden haraç topluyor.

Örgütün Türkiye siyasi cephesi; DTP, parti üstelik siyasi parti ve TBMM’de. Peki, bunlara karşı ne yapıldı? Hiç, kapatıldı, tekrar açıldı, kapatıldı, tekrar açıldı. DEP’ti, HEP oldu. DEHAP’tı, HADEP oldu, şimdi de DTP…

Allah aşkına sorarım size, bu Öcalan yakalandı ve yargılandı, soruşturuldu ve örgüt yapısı deşifre edildi, edildi de ne oldu? Hiç…

ÖRGÜTE DALGA DALGA OPERASYON HİÇ YAPILMADI
Biliyor musunuz, bize göre gerçek asrın davası olan bu davada BİR TEK ÖCALAN soruşturuldu, BİR TEK ÖCALAN yargılandı, ne DALGA DALGA OPERASYON YAPILDI, ne de ŞAFAK BASKINLARI, BİR TEK Öcalan!

KOD ERGENEKON BİR KUMPAS
Peki, kod adı Ergenekon olan davada yüzlerce, binlerce insan yargılanıyor, neden?
Peki, kod adı Ergenekon davada olmayan kasalar araştırılıyor, olmayan örgüt yöneticileri araştırılıyor, hatta bir Genelkurmay Başkanı örgüt ara yöneticisi denilerek hapse atılıyor, neden?

Peki, gizli tanıklarla bir Ordu Komutanı hakkında örgüt yöneticisi denilerek dava açılıyor, ama açık tanıkla katil olduğu bildirilen Osman Öcalan hakkında dava yok, neden? Neden Bedrettin Dalan’ın mal varlıklarına el konuluyor da, PKK’nın mal varlıkları ve para kasasına el konmuyor, neden?

NEDEN?
Neden örgüt karargahı denilerek Genelkurmay Kozmik Odası’na baskın yapılıyor da, PKK’nın silahlı kamplarına baskın yapılmıyor? Anlaşılan o ki PKK terör örgütü değil, bir devrimci, bir halk kahramanı, ama Türk Ordusu örgüt, hem de terör örgütü, öyle mi?
Anlaşılan o ki PKK hükümetin yani AKP’nin model ortağı, aynı yolun yolcusu bunlar, bunları birbirine kan çekiyor, kan, öyle mi?
Bu siyaset bizim değil, anladık, her şey açık ve saçık. Bu siyaseti güdenler de bizim değil, onu da anladık, anladık ama peki kim bunlar?

TARİH: 28 ŞUBAT 2012
SABAH GAZETESİ:


Erdal Sarızeybek terör örgütü lideri Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan’ın 74 askerin katili olduğunu açıkladığını kaydetti. Sarızeybek’ “PKK terör örgütünün finans kaynaklarıyla ilgili bildiklerimi anlattım” dedi.

KASA KAMUOYUNA AÇIKLANDI AMA...
PKK’nın kasasıyla ilgili bildiklerini anlattığını söyleyen Sarızeybek, “Örgütün finans kaynağı ile ilgili olarak bildiklerimi anlattım. Öcalan davasının tutanaklarında yazıyor aslında. Tutanaklarda PKK’nın kasasının İsviçre’de Kürt ve Dayanışma Vakfı’nda olduğu anlatılıyor. Kimsenin dikkatini çekmemiş. Genelkurmay da açıklama yaptı. ‘Örgütün 500 milyon euro uyuşturucudan geliri var’ dedi. Yaklaşık 1 milyar eurosu burada aklanıyor” şeklinde konuştu.

SARIZEYBEK’İ KUMPASLA ŞÜPHELİ YAPTILAR
Sarızeybek hakkında 2009 yılında bir gazetede “Ergenekon kasaları” başlığıyla BDDK’nın kendisinin de aralarında bulunduğu 143 kişinin kasası bulunup bulanmadığının bankalara sorulduğuna ilişkin haber yer almıştı. Sarızeybek, kasası olduğuna ilişkin iddiaları sert bir dille yalanlamış ve gazete hakkında dava açmıştı.

SONUÇ YOK
Bu mahkemeye gelen bir evrakta ise Sarızeybek’in “Ergenekon şüphelisi” olduğu belirtilmişti. Bunun üzerine Sarızeybek, 19 Ekim 2010’da, “Ergenekon” soruşturması kapsamında şüpheli olup olmadığını öğrenmek için soruşturmayı yürüten dönemin özel yetkili Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz ile dönemin İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Turan Çolakkadı ile görüşmüştü.
Görüştü ama hiçbir sonuç çıkmadı.
Durum bu…

Erdal Sarızeybek

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sebebi Açıklandı 'Neden Yarın' Erdoğan 'Bakanımı Gönderdim' Enginyurt 'Doludizgin' Sakarya'dan İzmir'e... 'BÜYÜK TAARRUZ'UN BİLİNMEYENİ'