İddia Ağır Düştü 'Nebati Gidici'

9221 izlenme 03 Haziran 2022
Reklamlar
Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati'nin bu gece dahi görevden alınabileceğini ileri sürdü.

‘YA GÖREVDEN ALINI YA DA AFFINI İSTER’
Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, Halk TV'de konuk olduğu programda Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati için, "Akla hayale sığmayacak analizlerini gördükçe siyasi bir iddiasının olabileceğine inanmıyorum. O yüzden bu akşam görevden de alınabilir. Yarın sabah o da diğerlerinin yaptığı gibi hatta daha büyük bir içtihatla "zatı devletlerinin verdiği şanstan dolayı teşekkür ediyorum kendisine affımın kabulü..." diye bir açıklama yapar." değerlendirmesini yaptı. Özcan şu ifadeleri kullandı:

’40 MİLYAR DOLAR 5 AYDA SATILMIŞ, YOLUN SONU BU’

“ Mesele çok önemli. Bu 40 milyar dolarlık satış burada yatırım yapmış olan yabancının yurt dışına çıkarken istediği bir para değil artık. 5 ayda satılmış 40 milyar dolar ithalatın finansmanı için. Yani cari açık finansmanı için verilir. Artık biz sona yaklaşıyoruz. Bu sefer gelen fırtına çok daha büyük bir fırtına. Lütfen bu meseleyi herkes öyle anlasın. 5 aydır Türkiye cari açığı finanse etmek için Merkez Bankası eliyle döviz satıyor. Çünkü bunların aklı sıra "çok iyi olacak cari açığı kapatacağız dedikleri modele rağmen ilk 5 ay TC devleti 43, 2 milyar dolar dış ticaret açığı verdi."

‘KİMSE ARTIK CİDDİYE ALMIYOR’
"Türkiye'nin Hazine ve Maliye Bakanlığı'nı yöneten bir insan çıkıp da 'Para dibi buldu daha ne kadar düşecek ki' gibi bir analiz yapıyorsa bir iktisatçı alıp karşısına ciddi ciddi dinlemez. Bir insan matematikle, rakamlarla anlatamadığı şey için 'Gözlerime bakar mısınız?' diyorsa, o insan bir iktisarçı tarafından ciddiye alınmaz. Gidip yurtdışında toplantılar falan yaptığını söylüyor ya, inanın ben o toplantılara defalarca katılmış birisi olarak söylüyorum, çıktığı anda içeride insanlar kahkahayı basıyordur.”

‘YA İNSAN BİRAZ UTANIR BE’
“ Bunu da üzülerek söylüyorum, kahkahayı basıyordur oradaki analistler iktisatçılar. Nurettin Nebati'nin bugün yaptığı açıklama için, bugün yaptığı açıklama için yanında böyle aklı başında, en azından rakamları okumayı bilen birisinin şunu söylemesi lazım, 'Sayın bakan enflasyonun hızı düştü dediğiniz gün son 24 yılın en yüksek enflasyonu açıklandı, acaba biraz sakin mi olsanız?' Ya insan biraz utanır be!"

RESMİ GAZETE HENÜZ YAYIMLANMADI

Bakan Nebati’nin görevden alınacağına dair iddiayı doğrulayabilmek için bu saatlerde yayımlanmış olması gereken Resmi Gazete’nin henüz yayımlandığı görülüyor.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Belgesi Çıktı 'Seçmene Oyun' Öztrak Sonunda Kızdı: ‘EDEPTEN YOKSUN ZAT’ Deprem Suriye'yi de Vurdu! Can Kaybı Ağır! İlk Tanık Çıktı 'Hepsi Doğru'