Anasayfa
06 Nisan 2022 ( 12739 izlenme )

İddia Çok Ağır 'Mesele 330 Milyon'

CHP'li Engin Özkoç, Ethem Sancak'ın Erdoğan'la 'ters düşmesinin' altında 330 milyon dolarlık bir hesap olduğunu iddia etti.

‘ARADA 330 MİLYON DOLAR VAR’

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, AKP'ye yakınlığı ile bilinen iş insanı Ethem Sancak'ın kesin ihraç talebiyle il disiplin kuruluna sevk edilmesinin ardından AKP'den istifa etmesine ilişkin olarak değerlendirme bulundu. Özkoç, Sancak'ın yaptığı işlerle 330 milyon dolarlık bir kazanç elde ettiğini ancak Erdoğan'a verdiği sözleri tutmadığını ve bu nedenle AKP ve Erdoğan'la aralarının bozulduğunu söyledi.

‘ARALARI NEDEN BOZULDU’

Ethem Sancak'ın Rusya ziyaretini hatırlatan Özkoç, "Birden Ethem Sancak 'Avrasyacı' kanada geçiyor ve NATO'yu, ABD'yi, Erdoğan'ı karşısına alıyor. Burada karşısına alması ile ilgili aralarında kopan bağ nedir? Bunu anlamak zor değil" dedi.

‘330 MİLYON DOLAR NEREDE MEÇHUL’

AKP iktidarı döneminde Sancak'ın devletten aldığı işleri ve edindiği mal varlığını anlatan Özkoç, "Buradan Ethem Sancak'ın cebine 330 milyon dolar para giriyor. Bu paranın ne olduğu belli değil. Ve birden Erdoğan'la Sancak'ın arası açılıyor. İkili ilişki kurduğu Recep Tayyip Erdoğan'la geldiği nokta nedir, bunun kamuoyunun bilmesi gerekir. Ethem Sancak Erdoğan'a verdiği sözleri tutmadı" dedi.

Kaynak: gerçekgundem

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kim Bu 'Yalçın Tanfer' Özhaseki 'İktidarı Asla Bırakmamak Lazım' Peş Peşe: 'YENİ LİSTE GELİYOR... İşgal planı... 'SEVR NEDİR'