Halk TV'nin eski Genel Müdürü Şaban Sevinç'in Youtube üzerinden yayın yapan Bizim TV'si Halk TV'nin satıldığı iddiasında bulundu.

‘İŞ ADAMI DORUK BULUT

Bizim TV'nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "Bir süredir satılacağı konuşulan Halk TV’nin, eski CHP lideri Deniz Baykal tarafından CHP’li işadamı Doruk Bulut’a satıldığı öğrenildi. İngiltere’de yaşayan Türk işadamı Cafer Mahiroğlu’nun Doruk Bulut’a Halk TV’yi alması için finansal destek verdiği belirtiliyor" denildi.

HALK TV NE KADARA SATILDI?

Halk TV'nin ne kadara satıldığına ilişkin merak edilen soruya ise yapılan ikinci paylaşımda yanıt verildi. Bizim TV'nin paylaştığı ikinci mesajda, "Halk TV’nin 2 milyon dolar artı 3,5 milyon ₺ borcuyla satıldığı öğrenildi" denildi.

CAFER MAHİROĞLU KİMDİR?


1966 Sivas doğumlu olan Mahiroğlu İngiltere’deki Select isimli tekstil firmasının sahibi olarak tanınıyor. İngilizce öğrenmek amacıyla 1980’lerin sonunda İngiltere’ye giden Mahiroğlu, uzun yıllar konfeksiyon sektöründe çalıştıktan sonra, daha önce çalışanı olduğu, konfeksiyon atölyesini satın alarak patronluğua soyundu. 1991 yılında Armondi tekstil şirketini alan Mahiroğlu, Top Shop, New Look, Dorotthy, Perkins, Tesco, Evans gibi bir çok markanın üreticisi konumuna geldi.

İNGİLTERE’NİN YENİ ASİL NADİR’İ DENİYOR

2007’de mali krize giren İngiltere’nin ünlü markası Select’i satın alan Mahiroğlu’nun 350’ye yakın mağazası bulunuyor. İngiltere’nin en zengin 100 insanı arasında adı geçen Mahiroğlu batık markaları alması ile ünlü. 2008’de de Markofoni adlı online alışveriş sitesini satın almıştı.

TÜRK KUMAŞI

Uluslararası iş ve ekonomi dergisi Forbes’in Türkiye versiyonu 2016 yıyında Kasım sayında İngiltere’deki Türk işadamı Cafer Mahiroğlu’nun hikayesini kapak yaptı. Forbes dergisi, Mahiroğlu‘nun başarı hikayesini ‘Türk Kumaşı’, ‘Yeni Asil Nadir’ başlığı ile Kasım sayısında kapağına taşıdı.

Kaynak: Gerçekgundem

İddia Düştü: 'HALK TV SATILIYOR'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Vatandaşlık Kanunu'nda TUHAF DEĞİŞİM!..